vintage medical cabinet | vintage lekarska skrin | designinwhite

lumprtová série pokračuje. Tentokrát jde o lumprt ordinační a usídlil se v neutěšeném prostoru zvaném předsíň. Koupelna je tu miniaturní, ale někde všechny ty ručníky, patlátka, vonítka a čistítka být musí a malý rantlík nad umyvadlem pojme jen to nejnutnější. Takže odvěká otázka kam s ním /nimi?

Po návratu z Prahy jsem zabrousila na aukci na Lauritz. A tam byla. Pravá. Nefalšovaná. Stará. Lékařská skříň. A protože A. byl po převozu vintage várky z Česka v rozpoložení, že už mu bylo všechno jedno, kula jsem železo dokud bylo žhavé.

Fakt, že byl zrovna začátek července a nejspíš všichni vintage milovníci odjeli na dovolenou, mi hrál do karet a tak za pár dní bylo odklepnuto. Za hubičku. Pán při výdeji hned hodil oko na vydraženou cenu a jen nevěřícně a trochu nešťastně kroutil hlavou. O něco víc nešťastně kroutil hlavou A., když jsme tu rezavou nádheru nakládali. Bylo to jen tak tak. Ovšem nejvíc nešťastně jsem se tvářila já, když jsme tu těžkou váhu, poctivou, kovovou, táhli po schodech. Jsem si chvíli myslela, že před domem rozbiju stan a tam že obě zůstaneme navěky. Ale vysupěli jsme to.

vintage medical cabinet | vintage lekarska skrin | designinwhite
foto: Lauritz.com
Pak začalo drhnutí. Asi tak 3 dny. Starým zubním kartáčkem, abych rez, prach a pavučiny vymetla z každé škvírky.

Ale že se vyloupla! Na nějakou tu odřeninu nehledím a nový nátěr prozatím neplánuju, protože i tak je to v mých očích krasavice největší. Vylepšila jsem ji statickou mléčnou fólií na sklo, aby ručníky v předsíni měly nějaké to soukromí.  Stačilo vyříznout decentní křížek a je hotovo!

Nahoře je hezko, voňavo, nadýcháno. Dole za plnými dvířky ne zrovna hezko, barevno, plastovo. A zbylo i místo na nepřítele číslo jedna - žehličku.

vintage medical cabinet | vintage lekarska skrin | designinwhite

Nejvtipnější záležitost? Vrátila se tak trochu "domů". Dánský aukční server, pobočka v Německu, a ona je to Kovona! ČSR kvalitka.

vintage medical cabinet | vintage lekarska skrin | designinwhite

24 komentářů:

 1. Tak to je tedy vtipná pointa :-) Ale krasavice to vskutku je a jaká! Já bych ji rozhodně nenatírala ani později. Super úlovek!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dokud budeme v tomhle bytě, tak ji natírat určitě nebudu. Ona ta béžová barva "ladí" s tím ostatním zažloutlým a otlučenost je stejná jako na kovovém rámu schodiště:) A pak se uvidí, to je všechno o pocitu.

   Smazat
 2. Parádní, něco podobného bych taky chtěla u nás v koupelně...teda až do toho domečku. Krása! :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Martino, děkuju. Určitě se nějaká bazarová najde, pravděpodobnost Kovony je u vás určitě větší než byla tady, a hele :D

   Smazat
 3. Klári, ta je boží .... závidím ..... Marki

  OdpovědětSmazat
 4. To je ale čupr plechovka! Jak se asi ocitla v Dánsku?!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Možná, že se do Dánska nepodívala, nevím přesně, ale každá pobočka si prodává svoje lokální věci, myslím. Ale Lysá nad Labem - Düsseldorf je taky pěkná štreka, předchozí osud by mohl být zajímavý i tak:)

   Smazat
 5. Je překrásná, ale mně by doma už asi neprošla ... nikde a u nikoho :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že se už taky pomalu blížíme k limitu:)

   Smazat
 6. Nejlepší! Gratuluji k famóznímu úlovku a Kovona je srdcovka. My ji totiž v Karviné měli taky! .))

  OdpovědětSmazat
 7. No ta je uzasna....a pro ni to je krasny navrat do domoviny

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ještě se nevrátila úplně, je zatím jen na výsostném území české domácnosti, ale třeba se jednou vrátí s námi - ale pššš, před A. to radši neříkám :DDD

   Smazat
 8. Je dokonalá, júúj hneď by som takú brala:)

  OdpovědětSmazat
 9. No ta je uzasna....a pro ni to je krasny navrat do domoviny

  OdpovědětSmazat
 10. Je super! Skvělý úlovek :))

  OdpovědětSmazat
 11. Lumprt jaksepatří! Není problém sehnat, vydražit, dovézt, opravit...ale mít toho správného pana A., kterýmu lumprty doma nevadí a třeba je i radostně vítá. Zdravím pana A.:-))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na pana A. nedám dopustit a pozdravy vyřídím. S tím radostným vítáním bych to ale nepřeháněla - jsem se ho ptala, jestli se mu taky tak líbí jako mně - chvíli zadumaně koukal, mlčel, a pak povídá - Hm, zvyknul jsem si :D

   Smazat
 12. Nádherná! Krasavice! Chci jen poradit všem zájemkyním, že pokud budete dostatečně často sjíždět aukro, objevují se i tam. V létě už jsem měla na jednu políčeno (a vydražila se za směšné 4 stovky), ale musela bych přeorganizovat obývák a do toho se mi věru vůbec nechtělo. Asi vintage sběratelé měli dovolenou i v Čechách!

  OdpovědětSmazat
 13. tak to je naozaj krásavica...asi idem hľadať...jana

  OdpovědětSmazat

Díky za váš komentář.

Thanks for your comment.