Už jste slyšeli jméno tohoto české designera? Pokud ne, pojďme si ho trochu představit. Letos 27-letý designer, absolvent Fakulty umění a designu v Ústí nad Labem a Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě, se věnuje především průmyslovému designu. V jeho tvorbě jsou hojně zastoupeny především objekty z keramiky a porcelánu. Nechybí na prestižní designérských výstavách, získává jedno ocenění za druhým.

Z jeho děl bych Vám ráda ukázala dva objekty, které mě zaujaly nejvíce.

Svým designem, vtipem i praktičností mě oslovil "White foot man" - souprava pěti předmětů užívanými a používanými v interiéru 21. století. Hlavní předností je stohovatelnost, snadná manipulace, variabilnost, tvarová čistota. Zároveň může vtipně doplnit interiér jako objekt a schová se tím i použité nádobí. (viz rozhovor na zivotnistyl.cz).Druhou ukázkou je Váza 1-2-3, která je atypická svou polohovatelností.Šedinovy výrobky prodávají obchody Modernista a Futurista, tak se tam budu asi muset vypravit na oblídku. White Foot Man tímto přidávám do seznamu svých přání - možná jednou v daleké budoucnosti...

Více informací o tomto talentovaném designérovi naleznete na jeho stránkách designromansedina nebo na stránkách czechdesign.cz, odkud jsou i fotografie.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Díky za váš komentář.

Thanks for your comment.