O nové sérii výrobků Ikea PS psala již Chicada tady. Já bych se dnes ráda podívala na jeden konkrétní výrobek z této kolekce - a to neobvyklé křeslo Selma (na českých stránkách bohužel ještě není, tak se podívejte alespoň na slovenské).

Křeslo Selma navržené skupinou Front je vyrobené z bíle lakovaného dubu, zajímavé je ovšem "polstrování". Nejen, že je to křeslo pro čtení, ale i křeslo, které můžete číst. Polstrování totiž tvoří 4 polštáře se 4 různými potisky, ty můžete otáčet jako stránky knihy. Každý potisk je odkazem na švédskou historii.

1. potisk představuje látku, z které byl ušit nejstarší nalezený švédský kabát, jehož stáří je asi 2300 let2. potisk tvoří dezén látek z období mezi lety 800 až 1100, podle historie tento potisk vypráví příběh o konci světa3. potisk je detail z obrazu švédského portrétisty Alexandra Roslina, který mistrně dokázal vystihnout struktury - lesk hedvábí, hebkost sametu nebo ušlechtilost kůže


4. potisk čerpá z hisotrie samotné Ikea - potisk tvoří struktura potahové látky Spectra, která se objevila v katalogu Ikea v roce 1969Celé příběhy série PS 2009 si můžete prohlédnout ve flashové animaci na stránkách IKEA.

Zdroj: tiskové centrum Ikea

2 komentáře:

  1. Líbí se mi křeslo, líbí se mi polstrování, líbí se mi příběh... Jen se mi nezdá, že by se v tomhle křesle pohodlně četlo. Každopádně se těším, až ho v IKEA vyzkouším.

    OdpovědětVymazat
  2. Já už ho vyzkoušela, je krásné a docela pohodlné, ale pro staré lidi to není, protože je moc nízké. Mně prostě přijde úžasné, když má i nábytek nějaký příběh, něco navíc, proč by si ho člověk měl koupit.

    OdpovědětVymazat

Díky za váš komentář.

Thanks for your comment.