V červnovém čísle časopisu Bydlení byl představen jeden z bytů dejvického komplexu Holečkova Apartments, o kterém jsem psala již tady.

Nové apartmány jsou charakteristické svou hravou jednoduchostí, kterou umocňuje ustřední prvek prolínající se celým interiérem - zelené kolečko, které vychází z loga komplexu.Tady se uplatnilo v mnoha podobách - jako dekorace na stěnách, na sanitární keramice nebo obkladech, na čajové konvici, konferenčním stolku nebo v podobě zrcadla nad postelí. Autorem celého návrhu a také použití kolečkového leitmotivu je architekt Pavel Šťastný, který kolekci sanitární keramiky pro tento projekt představil i na výstavě Nábytok a bývanie Nitra 07.Mně osobně se líbí, že hlavní roli tu hraje nápad, nikoli nákladné a luxusní zařízení. Ano, objevují se tu některé designové kousky, když se ale podíváme z blízka, jasně rozeznáme částečné zařízení nábytkem a doplňky z Ikea, ale bez toho, aby celkový vzhled interiéru nesl typickou pečeť tohoto švédského nábytkového kolosu.

Apartmánů je v nabídce několik, tak se pojďme do nekterých podívat.

Pro úplnost musím dodat, že fotografie použité v kolážích jsou z nabídky Expat-experts real estate.

3 komentáře:

 1. Moc se mi líbí, když má celý být jednotící linku a o to víc, když je vtipná - jako tohle kolečko.:-)
  A úplně mě nadchlo zastínění terasy - kombinace kovu a dřeva, to by se krásně hodilo na naši terasu, díky moc za tip!

  OdpovědětVymazat
 2. Moc povedené. Taky oceňuju tu jednotící funkci toho kolečka. Je to uděláno s vkusem a je toho tak akorát. Líbí se mi to rozmístění koleček - sanitární keramika, podhledy, strop. Vlastně to nezabírá žádná zásadní místa v bytě, takže vyniknou i hezké kusy nábytku. Fakt moc pěkné!

  OdpovědětVymazat
 3. WOW the stairs just stopped me dead in my tracks...NICE!!
  Jen Ramos
  'Cards & Prints You'll Love...'
  www.madebygirl.com
  madebygirl.blogspot.com

  OdpovědětVymazat

Díky za váš komentář.

Thanks for your comment.