V noci ze soboty na neděli se bude konat již šestá Pražská muzejní noc. Letos bude otevřeno více než 50 objektů v 29 kulturních institucích, tradičně bude součástí mnoho doprovodných akcí - například přednášky, diskuze, divadelní akce, budou k vidění unikátní a kuriózní sbírky, a mnoho dalšího.

Ode dneška jsou před hlavní budovou Národního muzea a před Rudolfinem na Náměstí Jana Palacha připraveny informační stany, kde je možné získat informační materiály a brožury s programem a mapou tras. Přehled všech institucí, které jsou partnery najdete tady. V sekci Moje noc si můžete sestavit vlastní program. Mezi jednotlivými objekty budou pro tuto noc zřízeny speciální dopravní linky, které budou zdarma.

Máme v úmyslu se zúčastnit. Program zatím nemáme, osobně bych ráda navštívila Muzeum hlavního města Prahy, obzvlášť bych ráda viděla Langweilův model Prahy.A potom Uměleckoprůmyslové muzeum - jak jinak, především by mne zajímala stálá sbírka designu a nábytku.Nicméně, bude se jednat o větší kolektivní akci :), tak itinerář nakonec může dopadnout úplně jinak.

A co vy? Také se zúčastníte?

2 komentáře:

  1. Kdybych nejela na zmíněnou DJ, hned bych šla. Byla jsem loni a bylo to super. Doporučuju.

    OdpovědětVymazat
  2. U nás - tedy v Brně - byla muzejní noc před pár týdny. Je to výborná akce - až na ty mraky lidí a přecpanou MHD, ale to k tomu už tak nějak patří. Užijte si to.

    OdpovědětVymazat

Díky za váš komentář.

Thanks for your comment.