Před více než rokem pracoval přítel zhruba 3 týdny v měsíci v Holandsku. Byl mnou zaúkolován, aby ve zdraví vždy přivezl sebe....a časopis VT Wonen:) Svého úkolu se zhostil zodpovědně, některá čísla s ním dorazila dokonce ve vícero kopiích - díky neprůhlednému černému balení a přítelově přesvědčení, že přece prosincové číslo nemůže vycházet už na začátku listopadu. Pak ovšem jeho "mise" skončila a tím i možnost kochat se nádhernými interiéry a stylizacemi ve stylu Dutch.

Ani nevíte, jak mé srdce a oko zaplesalo, když jsem začátkem roku učinila objev - všechna čísla jsou zdarma dostupná pro prohlížení v archivu VT Wonen, dokonce jsou zde přístupná velmi rychle, pouze s dvou- až třítýdenním zpožděním oproti papírové verzi.

Papírová verze je sice nepřekonatelná, avšak volám třikrát sláva možnostem elektronickým. Teď jen doufám, že si to redakce nerozmyslí, a že by v tomto trendu mohli pokračovat i vydavatelé mých dalších oblíbených časopisů o bydlení z různých končin světa.

PS: V blízké době letí přítel do Düsseldorfu. Kvízová otázka - co myslíte, že má za úkol tentokrát:)? Nápověda zde.

3 komentáře:

 1. jůůů, to jsem ráda, že se to tady zase rozjelo. Ani nevím, kolikrát se mi ve čtečce načetl ten poslední příspěvek - Home Sweet Home :-) A mimochodem, byl moc fajn, na ty stránky koukám dodnes. Tenhle nizozemský časopis jsem někde objevila zrovna před týdnem a taky jsem z toho nadšená, snad takových bude přibývat. Takže se těším na další článečky a držím pěsti, ať to odhodlání vydrží :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Schoner Wohnen znám z dětství. :-) Můj tatínek ho nosil domů z práce, ze Stavoprojektu. Byly to putovní výtisky a kolovaly po projektantech. Já ten časák naprosto milovala, včetně reklam.:-)
  Můj drahý skorochoť bude ještě pár dní v Litvě, neznáš nějaký dobrý litevský časopis? :-)

  OdpovědětVymazat
 3. jé, díky moc za komentáře, pokusím se vydržet:)

  jana: se SW jsem na tom podobně - babička měla nějaké příbuzné v NSR, a dostávala v 70. letech hromady časopisů, které ukládala do gauče; když mi bylo asi deset, tak jsem k prarodičům jezdila skoro každý víkend, hrabala se v gauči - s naprostým nezájmem jsem odkládala bulvární časopisy a nořila se právě do Schöner Wohnen - jj, asi tam se začal datovat můj zájem o interiéry:)
  litevské časopisy neznám, ale trochu jsem pohledala, hodím ti odkazy na FB

  OdpovědětVymazat

Díky za váš komentář.

Thanks for your comment.