Před několika dny publikovala Jana z design eclectic úžasný byt Renny Ramakers z Droog. Já z dovolením navážu na tento příspěvek, který mne opravdu chytil, a představím jeden z projektů, na kterém se Droog podíleli.


Ymere, amsterdamský developer a správce nemovitostí (a v tomto případě zadavatel), architektonický ateliér Bow Wow z Tokya a Droog Design se spojili...
...při renovaci úzkého domu v ulici Frederiksstraat, který leží v těsné blízkosti největšího, nejznámějšího a nejoblíbenějšího amsterdamského parku s názvem Vondelpark.

Dům byl navržen primárně jako městské "single" bydlení, bez příček a bariér. Obvykle v případě takto úzké a vysoké stavby je schodiště nezbytným a značně určujícím prvkem, prostor je "rozsekán" na jednotlivá patra, schodiště pak zabírá velkou část obytné plochy. Bow Wow si s tímto problémem poradili vskutku originálně. V domě žádné schodiště není, celý prostor je sám schodištěm. Jednotlivé schody pak fungují jako galerie objektů od Droog Design. Nalezneme zde například Chest of Drawers, Rag Chair, Hare Mat, Sticky Lamp, vtipné svítidlo Milk Bottle lamp a mnoho dalšího.

Pojďme nakouknout prostřednictvím foto a video vizualizací, o které se postarali Bow Wow.
Nevypátrala jsem, zda byl projekt již realizován (měl být v roce 2009) a zda má již svého majitele, jsem však přesvědčena, že (potenciální?) obyvatel/é nedostatkem kondičky trpět nebudou :).

Obrázky: Droog design

1 komentář:

  1. Hrozně moc se mi líbí ta komoda Chest of drawers XS by Tejo Remy...
    Dům by byl na moji fyzičku příliš náročný. :-)

    OdpovědětVymazat

Díky za váš komentář.

Thanks for your comment.