Pojďme se podívat na jednu pařížskou půdu, kterou její obyvatelé, Corinne a Thomas, objevili v roce 1999 a hned do ní zamilovali. 10 malých místností, do kterých byl celý prostor rozčleněn, během dvou let vlastními silami a s pomocí přátel přeměnili na mezonetový byt s prosklenou střechou, která jim tak nahrazuje terasu.Atypický byt vyžaduje i netradiční nábytek, tak asi nikoho nepřekvapí, že běžná nabídka páru nevyhovovala. To pravé nalezli v bazarech nebo si vlastnoručně vyrobili. Výsledkem je tak neotřelý interiér plný dobrých nápadů.


Hůře přístupné místo za trámy využili pro jednoduchou knihovnu, kterou doplňuje RAR houpací křeslo manželů Eamesových zakoupené na e-Bay, lampu zachránili, když ji někdo vyhodil do smetí.


Originální je i topení - na trámu připevněný industriální radiátor zakoupili v metráži. Závěsná svítidla IQ Light (které jsem už jednou zmiňovala) jsou předurčena pro vlastní invenci - prodávají se jako skládačka, a je jen na majitelích, jak si svítidlo poskládají.
I kuchyňská linka je vlastnoručně vyrobená - korpusy jsou z Ikea, dvířka vyrobena z překližky a natřena červenou, která koresponduje s nátěrem zdi. Ten vznikl metodou tupování houbičkou, pro větší trvanlivost je povrch lakovaný, a tedy voděodolný.Aby se vana vešla pod skosený strop, jednoduše ji zapustili do podlahy. Skříňku pod umyvadlo vyrobili ze zinkového plechu.


Osobně jsem nejvíce nadšená z věšáku. Obyčejná větev zalitá v betonu, a šup je tu stylový kus nábytku.


Prosklené dveře prostor neuzavřou, ale spolu se závěsem dokáží vytvořit pocit soukromí v ložnici.


Ložnice je spíše malý apartmán o 30 m2, kde nechybí umyvadlo a sprcha pro dokonalý komfort.

Zdroj: aufeminin

Žádné komentáře:

Okomentovat

Díky za váš komentář.

Thanks for your comment.