Pinterest spadá do kategorie sociálních sítí. Říkáte si "Proč další"? Protože je jiná.

Nevím, jak vy, ale já jsem spíš přes obrázky. Na internetu si samozřejmě i čtu, občas ze sebe vytlačím nějakou větu :), ale to hlavní jsou obrázky. A o tom právě Pinterest je. Je plný fotek. Pro inspiraci, pro potěšení, pro pokoukání.


Můžete se zaregistrovat a vytvořit si vlastní inspirační tabuli. Pinterest lze, jak je dnes dobrým zvykem, propojit s Facebookem nebo Twitterem. Máte možnost si stáhnout Bookmarklet. Potom kdekoli na webu naleznete obrázek, který se vám líbí, jednoduše kliknete na tlačítko Pin it ... a šup, už visí na vaší tabuli. Dáte mu vlastní název, otagujete. Tabulí lze vytvořit více a inspiraci pěkně roztřídit. A hlavně, ke každému obrázku je automaticky přidán odkaz, takže se ke zdroji kdykoli snadno vrátíte. To oceňuji nejvíc, protože ve vší té inspiraci už mám trochu zmatek. Bookmarky, Read it later - používám, ale většinou už se k záložce nevrátím. Buď stránka zmizí a s ní i obrázek, který mne zaujal, nebo stejně podle textu nebo adresy nevím, co že mne to tam zaujalo. A procházet vše pořád dokola? Ukládání - obrázky už mám na tolika místech, že je stejně nenajdu, když potřebuji. V Pinterestu to mám všechno hezky přehledně pověšené.

Máte kamaráda nebo oblíbeného bloggera, který už na Pinterestu je? Je vám blízký jeho styl? Najděte si ho a prohlédněte jeho tabuli, případně ho následujte. A pokud se vám obrázek kohokoli jiného líbí, jednoduše použijte tlačítko Repin. Kromě toho, že se tak fotka objeví na vaší tabuli, původce se dozví, že to co připnul vás zaujalo. To mu ostatně můžete sdělit i pomocí tlačítka Like.

Nechcete se probírat hromadou fotek, tak jak byly připnuty? Hledejte podle názvu tabulí, jak si je pojemnovali jejich majitelé. Nebo se rovnou podívejte na kolekci toho nejlepšího, resp. nejúspěšnějšího na Pinterestu.

Už jsem si pár hezkých fotek připnula. Chcete se podívat? A jestli se vám tato novinka líbí, podělte se se mnou o váš názor, buď tady prostřednictvím komentáře nebo na Facebooku. Budu moc ráda.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Díky za váš komentář.

Thanks for your comment.