Když se řekne půdní byt, většinu z nás jako první napadne obrovský prostor. To ale vždycky neplatí. A nemám na mysli mansardy, v kterých bydleli chudí studenti nebo umělci, jak to známe třeba s filmů pro pamětníky. Dneska mám totiž dva tipy pro ty z nás, jejichž životní prostor je, řekněme, standardnějších rozměrů.

Prvním je hezká ukázka z Paříže. Trikem jsou bílé stěny, jednotná podlaha, neutrální základ oživený výrazně barevnými akcenty. Chytrý nápad je posuvná stěna, která v jedné pozici slouží k oddělení ložnice, v druhé jako dveře knihovny. Hezké, praktické a použitelné nejen na půdách.


Druhý tip už je přece jen určen spíš pro půdaře. Když není místa nazbyt, proč nechávat ladem místo pod zkosením, které může výborně sloužit jako úložné? Tak přesně to si řekl Ivo Prokel v pořadu Bydlení je hra a navrhl posuvnou knihovnu s tajnou úložnou skrýší. Tenhle díl se mi moc líbil - hm, proč asi, že by půda:)? A pokud nemáte čas zhlédnout pořad celý, knihovna je představena v minutě 8:55.Žádné komentáře:

Okomentovat

Díky za váš komentář.

Thanks for your comment.