Jak můžeme vidět v případě domu holandského architekta Rolfa Uita vystupujícího pod značkou Rolf.fr, kovářova kobyla ne vždy chodí bosa. Díky spolupráci se studiem Zecc vznikl z v Holandsku typického městského domu jeden opravdu netypický.Obdivuji a oceňuji neotřelé nápady, když se někdo vydá novou a nevyšlapanou cestičkou. A to Rolf udělal. Zachoval sice obvodové zdi, uvnitř vytvořil díky odlišnému členění zcela nový, z velké části otevřený prostor. Podobně, jako dům od Bow Wow a Droog, který jste mohli vidět tady.


Co mne ale nadchlo, je neobvyklé řešení oken.Původní okna zachoval, jsou však natřená černou barvou korespondující s fasádou, a mimo jejich osu vytvořil nové okenní otvory v minimalisticky kovovém rámu. Prvek nečekaný, překvapující a odlišující.


V přízemí má architekt Rolf svoji dílnu a kancelář, na které navazuje bambusová zahrada.
V dalších patrech je obytný, částečně propojený prostor.
To je schodů, viď hafane:)
V nejvyšší části nahradila původní sedlovou střechu terasa s uprostřed vestavěným skleníkem. Květenu v něm ale nehledejte, té je vyhrazena venkovní část terasy. Do skleníku Rolf umístil vířivku, z které je úchvatný výhled na Rotterdam.Zdroj: Yatzer a Rolf.fr

Žádné komentáře:

Okomentovat

Díky za váš komentář.

Thanks for your comment.