Díky předešlému příspěvku jsem si vzpomněla i na něco jiného než je panenka. Znáte Socialistický obchodní dům? To je ráj pro ty, kteří rádi vzpomínají ... a pamatují:)

Nebýt zašlosti fotky a vsunutého sporáku, klidně si kuchyň ASTRA můžeme splést s aktuální nabídkou kuchyňských studií. Ale takovou luxusní se zapuštěnými úchytkami jsme v panelákovém standardu neměli.Mňam, pravá šlehačka a ještě pěkně nazdobená, to patřilo ke svátečním chvílím.Termoska na zmrzlinu. Měli jsme ji v oranžové a myslím, že byla pořízena na jedné z dovolených v NDR.A šunčička domácí výroby taky neměla chybu. Možná se tento skvost stále ukrývá v hloubi máminy kuchyně.Sklenice duritka patřila vždy ke chvílím pohody. Děti dostaly čajíček, dospěláci nezbytného turka.A teď něco z aktuálních témat - barva na vajíčka.Na žádném pískovišti nechyběl žlutý kyblíček s integrovanou lopatičkou.Jójo. Igráčci. Víte, že se zase vyrábějí?Pamatujete růžovou barvu a chemicky "ovocnou" chuť této dětské zubní pasty?Omamná nasládlá vůně a krabatící se papír, tak to byla bílá lepící pasta.


Všechny pionýrské tábory přežila, baterka jedna.


Na co ze svého dětství nebo mládí rádi vzpomínáte vy?

8 komentářů:

 1. Panenku si pamatuju - ta naše měla ukousnutou patu.:-) Z ostatních věcí jsme doma nevedli akorát duritky, igráčky a kyblík na písek (ani děsivou konvičku ve tvaru labutě). V šunkovaru maminka dělala šunku z králíka, to už v životě neochutnám... :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj.

  Jj, to byla výhoda omezené nabídky, všichni měli skoro to samé, pravda, kamarádka měla "Barbínu z Émeriky" a to byla královna:)

  OdpovědětVymazat
 3. Jéé plno věcí pamatuju, Tuti Fruti s komiksem na krabičce, termoska na zmrzlinu, my měli oranžovou ;-) a ta šlehačkáááá :-P

  OdpovědětVymazat
 4. A je příjemné si někdy zavzpomínat:)

  OdpovědětVymazat
 5. Vzpomínám, ale se skřípěním zubů. Něco je fajn, nejhorší jsou fotky. Vlastní.

  OdpovědětVymazat
 6. Ta kuchyňská linka vypadá skoro stejně jakou mají naši. Jinak z těch věcí pamatuju všechno a taky pěnu do koupele v plastovým delfínovi a další.. :)

  OdpovědětVymazat
 7. Skvělý článek, ten kyblíček na pískoviště jsem taky měla a prožila s nim spoustu dobrodružství :-)

  OdpovědětVymazat

Díky za váš komentář.

Thanks for your comment.