Čím dál víc mě baví nečekané. Překvapivé. Koukáte na fotku, podvědomě si ji zařadíte k nějakému stylu, a najednou bum. Pryč jsou definice stylu, všechna pravidla o kombinování barev, hranice kýče je posunuta. Staré s novým, nové se starým, umírněné s extravagantním. Co bylo nedávno nepřípustné je najednou trendy.

Neon is here. Again. In small details, pops up unexpectedly. Together with neutrals. Do I like it? Is it kitchy? I am absolutely not sure. But it's funny. Like shouting: "Please, don't take things seriously".

Všechno tu už někdy bylo. Možná v jiném kontextu. Pamatujete na éru lyžařských čepic v neonových barvách, které se z Krkonoš přesunuly do města? A co takhle plátěné kotníčkové tenisky, kterým nesměly chybět neonově růžové, oranžové, žluté nebo zelené tkaničky? Možná nepamatujete. Ale to nevadí. Zářivé detaily jsou zpět. V módě, v interiérech. 
 Neptejte se mě, jestli se mi líbí. Jestli mi připadají vkusné. Já totiž nevím. Ale baví mě moc. V neutrálních interiérech, po troškách. Tam, kde by to člověk zprvu vůbec nečekal. V detailech, které křičí: "Prosím, neberte všechno tak vážně."
2 komentáře:

  1. Hmm, krásně jsi to napsala, přesně tohle mě taky fasinuje. A přijde mi strašně těžké to umět takhle namixovat.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Těžké. Jako se vším. Někdo to umí, jiný ne:) A právě proto je to tak zajímavé, kdyby to bylo lehké, měli by to všichni, a pak by to nebylo tak zajímavé:)))

      Vymazat

Díky za váš komentář.

Thanks for your comment.