Existuje vůbec něco jako nový začátek? Vždycky si s sebou neseme něco z minulosti. Vždycky za sebou máme nějakou zkušenost. Pozitivní. Negativní. Zkušenosti, u kterých ani nejsme schopni rozhodnout, jestli byly pozitivní nebo negativní. Protože nic není černobílé. Nebo proto, že to jsme schopni posoudit třeba až s odstupem času. Nebo to třeba nezjistíme nikdy.

A když neexistuje nový začátek, můžeme navázat tam, kde jsme skončili? Nevím, ale ráda bych se o to pokusila. S blogováním. Nebudu slibovat, že teď to už bude bez přestávek. To si totiž myslím VŽDYCKY. Blogování mě baví. Baví mě hezké interiéry a design, baví mě se o krásné internetové nálezy podělit. Baví mě, když se to líbí i dalším lidem, a baví mě, když mi o tom napíší. Když reagují na to, co se snažím na tomto blogu přinášet. Nechci brát blogování jako povinnost. Přitom ale potřebuji mít určitý řád, nějakou rutinu, i když krásnou rutinu. A jednou třeba není čas. Pak třeba následuje dovolená. A potom dojde k týdennímu výpadku internetového připojení. A pak se myšlenky toulají úplně někde jinde než u bydlení. A já zjistím, že neumím navázat, nevím jak znovu začít, tak to odkládám. A najednou je pryč několik měsíců. A ode mne ani řádek, ani fotka. A přitom si při mnoha příležitostech říkám, to musím dát na blog. Jo, to bych ale nejdřív musela začít! 

Tak začínám. I když to není nový začátek. Třeba jsem už ztratila důvěru těch, kteří ke mně rádi chodili. Třeba se zase vrátí. Nebo se objeví i noví. Já to zkusím:)

Docela dlouhá úvaha o novém začátku se ovšem netýká jen blogování. I když mám pocit, že se vlastně nic nezměnilo, změnilo se toho dost. Zásadně? K lepšímu nebo k horšímu? To se uvidí. A něco se prostě jen událo. Co takhle malá retrospektiva? Příště.

3 komentáře:

  1. No sláva! Těším se na novinky.:-)

    OdpovědětVymazat
  2. Tvůj blog byl vlastně první, který jsem objevila a začala sledovat....ta pauza byla dlouhá, takže se těším na pokračování:-) P.

    OdpovědětVymazat
  3. Děkuju za podporu. Jsem moc ráda, že jste nezanevřely. A budu se móóóc snažit:)

    OdpovědětVymazat

Díky za váš komentář.

Thanks for your comment.