Kavka alias Asia alias Joanna Gwis je polská ilustrátorka. Její blog Kavkadesign sleduji už delší dobu. I proto mě potěšilo, když se její bydlení, které sdílí se svým manželem Sebou, psem Fikou a čtyřmi přáteli z říše kočičí, objevilo v reportáži Ikea Family Live.Kavka se netají tím, že má ráda změny - stěhuje, převléká pohovku, maluje na černo a pak zase na bílo. Ložnice si prohodí místo s pracovnou. A plakát, který teď visí jinde, hrdě hlásá: "There's no such thing as small change." Máte chuť zahrát si hru "Najděte 10 rozdílů"? Loni přinesl reportáž z jejich domu polský magazín domplusdom, nedávno zase Decor8.

Nejnovější uspořádání uvidíte na Joannině blogu. Najdete tu nejen fotky z domku za Varšavou, ale i mnoho jejích krásných ilustrací. Nebo virtuální návštěvy v obydlí jiných včetně malého interview.

Já osobně jsem nadšená. Jak bychom tento styl asi pojmenovali? Co třeba rustikálně-industriální minimalismus? Nebo ho nebudeme pojmenovávat vůbec, ale prozkoumáme z blízka Joanniny chytré nápady. Je tu totiž další díl z rubriky V jejich stylu.

2 komentáře:

  1. Já Kavkadesign taky sleduju a Joanna je určitě inspirující bytost. Jejich interiér vypadá dobře, hezké barvy a kombinace a spousta dobrých nápadů-dobrá je ta černá lampa a za ní nabílené cihly...

    OdpovědětVymazat
  2. díky za návštěvu a komentář
    mně se líbí, jak je ta lampa "nedbale" pověšená, žádný doprostřed místnosti, hezky mírně opřít o zeď - to má náboj

    OdpovědětVymazat

Díky za váš komentář.

Thanks for your comment.