gare du neuss

Jak já se na ně těšila! Z průzkumu, který jsem udělala už před odjezdem, bylo jasné, že jich tu bude požehnaně.

Zatím jsem navštívila dvě místa a můžu vám říct, že jednorázový blešák na parkovišti nějakého obchoďáku už asi nenavštívím. Spíš než blešák mi to připomínalo vietnamské tržiště. 

To Antik & Trödelmarkt v Neussu je jiná káva. Koná se každou sobotu v krásné staré nádražní hale. Však ho také nazvali poeticky Gare du Neuss (francouzsky "stanice" a Neuss je městečko přilepené k Düsseldorfu). Poprvé jsme tam zajeli někdy začátkem září. Atmosféra byla přesně taková, jakou jsem od blešáku očekávala. Už jenom návštěva samotná by stála za to. Protože se mi ale podařil i jeden úlovek, odjížděla jsem na výsost spokojená.

Jsem fotografický srab, tudíž jsem neměla zrovna dobrý pocit a fotila jsem spíš nenápadně. Podle toho taky fotky vypadají, ale když omluvíte jejich kvalitu, ráda se o ně podělím.

gare du neuss
Kája je věčný, toho jsem musela zvěčnit:)

A tento víkend jsme si to zopakovali. Už jsem trochu věděla na co se těšit a plně jsem se soustředila na úlovky. Jsou dva:) 

gare du neuss
Tady jsou všechny tři pohromadě. 
Odšťavňovač Salif z první návštěvy, v sobotu jsem ukořistila chlebník a lampu.

No, k úplné spokojenosti mi chyběl pocit, že to byl opravdu "kauf". Ceny totiž do ideální blešákové představy měly trochu dál. Salif i chlebník tedy jakžtakž, zhruba polovina ceny nového,  ale za cenu lampy by se nemusela stydět lecjaká designovka. Ale copak můžu za to, že mi padly do oka spíš věci "antik", než "trödel"? Přece jsem ji tam nemohla nechat:)

gare du neuss

gare du neuss
Ještě nemá své definitivní místo.

gare du neuss

gare du neuss

A když už jsem zabrousila k cenám, nemůžu vynechat téma smlouvání. Přestože je pro mne lákavé, nemám na to úplně povahu. Nebo odvahu? Při první návštěvě - při koupi Salifa - jsem dostala "slevu" spíš náhodně. V tom pološeru jsem se přehrabovala v drobných a jak nemám ještě ty "ojra" pořádně v oku, asi mi to trvalo trošku déle, tak prodávající jen mávnul rukou, jako že dobrý. A. se mi potom smál, že jsem "usmlouvala" jedno euro:) U chlebníku se mi smlouvat ani nechtělo. Ale u lampy jsem to pěkně rozjela. Nejdřív jsem se zeptala na cenu. Pak diskutovala s A. v češtině, s hodně utrápeným výrazem a nepřehlédnutelným kroucením hlavy. A šli jsme pryč. Pak jsme se ale vrátili a rovnou jsem na prodávajícího vybalila, že bych lampu brala, ale jedině, když bude o 50 euro levnější. Nakonec jsme se dohodli na slevě 30 euro. Blešáky třeste se. Jen počkejte, až se naučím německy:))

PS: Pokud vás zajímá, jak se vyvíjí naše telefonní anabáze z minulého týdne, tady dole najdete update:)

4 komentáře:

 1. slint chci vsechno!! boze muuuj .) kdyz sem byla v ny u kamosky loni, pritahla "od popelnice" vecer po venceni psu uzasny stul, ze by se az nej nestydeli ve vitre. vlastne mela pulku bytu takhle zarizenou, a uzasnou. tohohle se tady jen tak nedockame, fnuk :(

  OdpovědětVymazat
 2. tady prý mají občasné vyhazovací čtvrtky, nejsou tu žádné sběrné dvory, ale já zatím žádné perly neviděla - dneska asi zrovna byl ten vyhazovací čtvrtek, pod okny projel nákaďák, vyhrával jakousi hudbu, udělala kolečko, nic nenašel, tak tradá pryč - možná budu dělat kolečko před ním, jednou se musí zadařit:)

  OdpovědětVymazat
 3. Úžasné úlovky! Salif z blešáku, padám. :-) Doufám, že budeš mít čas prošmejdit každý takhle skvělý trh, těším se na další úlovky.:-)

  OdpovědětVymazat
 4. taky se těším:)))) ale mám teď aspoň na chvíli útrum, prý aby nám na tom novém účtě taky něco zbylo - pche, jak přízemní :)))

  OdpovědětVymazat

Díky za váš komentář.

Thanks for your comment.