Červenec
Svatba

Romantici, kterým se při slově svatba tlačí slzy dojetí do oka ... je můžou zase klidně zamáčknout:) Toto jsme si vyjasnili s A. už dávno. Naštěstí jsme na to vždy měli stejný názor. Představa ledního medvěda s tučňákem, muka s rozhodnutím koho pozvat? To pro nás není. Asi to byl i jeden z důvodů, proč nám to tak trvalo:) Měli jsme čas všechny varovat, že jestli někdy svatba, tak po našem. A jaké že to je to "po našem"?
Žádost o ruku v zácpě na magistrále. Ale jo, byli jsme zrovna u Národního muzea - dá se to považovat za romantické?:))))  Realizace - v první možný volný termín, tedy za měsíc a kousek. Prý se termín zamlouvá i rok dopředu, ale naštěstí někdo svatbu zrušil, tak jsme se vecpali do pořadníku. Aspoň jsme měli čas na objednání prstýnků. Jsou titanové, strašně se nám líbí. Můj táta o nich prohlásil, že jsou to kroužky na ptáky:) Účastníci - jen my a svědci + manželka svědka, která se zaměstnala focením:). Tady se ukázalo, že varování z naší strany asi nebyla dostatečně důrazná. Někteří členové rodiny tomu nechtěli uvěřit a akceptovat to. Ale už je to dobrý:) Outfit - džíny. A byla to sranda, i oddávající s matrikářkou se bavili:)

Drobné oslavy se přece jen konaly. Za 14 dní, v klídku, bez stresu, rodinná sešlost u rodičů na zahradě. Na začátku srpna grilovačka u kamarádů a s kamarády. Nálada výborná, masíčko taky:) Dort z cukrárny ve Staré Boleslavi jedinečný, vizuálně i chuťově.
Změna? Trochu. Nejvíc pociťuji změnu příjmení. Lepší se to. Už se mi dokonce párkrát podařilo podepsat hned na poprvé správně.

Září
Zatím změna největší. A. dostal nabídku práce v evropské centrále zaměstnavatele. Neznámo před námi. V cizí zemi, jejímž jazykem nevládneme. Snažíme se vytvořit nový domov. Nebo druhý domov? Zatím se do Prahy, do našeho bytu, budu/budeme vracet. Může být podnájem vůbec domov? Pracuju na tom:)


Není to tak hrozné, jsme jen v Německu, takže žádná velká změna kultury. Ale je to přece jen 750 km. Nakonec se i angličtinou domluvíme. Ne vždycky snadno. Nejvyšší čas začít (opět) s němčinou. Na učení budu mít dost času. A na hledání interiérové inspirace pro vás, pro sebe - taky. 

A takhle vypadal náš budoucí domov v nabídce realitky (fota z immobilienscout24.de). Novotou se neleskne, luxusem neoplývá. Ale už teď mě baví. Můžu vymýšlet, vytvářet, zařizovat. A zase mám svůj rožek pod šikmou střechou, kde bude útulno. Vlastně už trochu je, první nákupní nájezd na Ikea proběhl. Jsme tu dočasně. Asi. Nikdo neví, jak dlouho bude vlastně ta dočasnost trvat. Pár měsíců? Rok, dva? Tři roky? Pět let? Kdo ví? Myšlenka je tedy jasná - nízkonákladově. Něco jsme si přivezli, něco z Ikea, něco z blešáků. Občas si možná udělám radost nějakou designovkou, která s námi bude moct cestovat zpátky. Na blešáky se ale těším nejvíc. Vlastně už jeden úlovek mám, ale o tom zase někdy jindy.

6 komentářů:

 1. Gratuluji - ke svatbě, k těm pár správným podpisům (za chvíli to bude automatika) i k nové výzvě a odvaze žít v jiné zemi v cizím městě. Těším se na přívalovou vlnu ze surfování a snad i na nakouknutí do zvelebování bytečku a na nastřádané Ikeo-blešákovo-designové zařízení. Čára .)

  OdpovědětVymazat
 2. Blahopřeji ke svatbě, tahle "úsporná varianta"je ideální-měla jsem také takovou :-) Moc se těším na postřehy o bydlení v Německu.

  OdpovědětVymazat
 3. To jsou super zprávy! Jsem moc ráda, že jsi zpět a moc se těším na tvé vždy úžasné příspěvky. Gratuluju ke svatbě, my ji měli také na Libeňském zámečku, netradiční ale byla snad jedině v tom, že jsem měla světle modré šaty místo bílých :). Byteček se ti určitě podaří brzo zútulnit, držím palce, ať se brzo zabydlíte!

  OdpovědětVymazat
 4. podle prvni fotky jsem si rikala - o co tady jde? a ona svatba :) je super, kdyz se clovek prosadi a nepodlehne tlaku okoli. Ja si taky nepreju rozbijeni talire, polevku z jednoho talire a dalsi a dalsi veci ... ale kdo vi, jak to jednou dopadne :-D takze gratulace velika

  a novy byt bude urcite nakonec super, treba ta terasa vypada super :) tesim se na dalsi fotky

  OdpovědětVymazat
 5. díky moc všem za gratulace. a zjistila jsem, že mi ještě nejde přes pusu slovo manžel:) ale měnit to už nebudem, však já si zvyknu:))

  zútulňování a zabydlování je to úplně nejlepší:) ale není kam spěchat, musím najít ty správné kousky a pak vás budu určitě informovat:)

  OdpovědětVymazat

Díky za váš komentář.

Thanks for your comment.