Jak se dny krátí a mraky všechno zahalují do neutrální šedi, zase pokukuju po interiérech, kde je v hlavní roli světlé dřevo. 
As there is more cloudy and greyish outside I tend to love looking at bright interiors with blond wood floors.

Kdysi jsem někde četla, že když se společnost vzmáhá a stává se bohatší, v interiérech se víc a víc používá dřevo tmavé. Možná to souvisí s tím, že světlá jsou především dřeva měkká a tedy levnější. Nebo s tím, že v těžších dobách lidé inklinují k jasnějším barvám, aby si dodali optimismu a nějak přežili?

Já vždycky zůstanu chudá holka, která světlé dřevo miluje. (Do kolika let o sobě může ženská mluvit jako o holce, aniž by to bylo trapné? No, to je jedno, stejně už jsem tu hranici nejspíš překročila:)))

Pro jeho schopnost zalít místnost zlatavým světlem bez ohledu na to, jestli je venku pod mrakem, prší nebo sněží. Pro jeho jednoduchý až obyčejný vzhled. Proto, že místnost nezahltí a nechává optický prostor pro další materiály, barvy a struktury. Že je prostě krásné. 

Souhlasili by se mnou majitelé tohoto venkovského stavení poblíž Kodaně, kteří vkusně skloubili prostotu světlého sukovitého dřeva s klasickým skandinávským designem?

2 komentáře:

 1. Když se s dřevem pracuje opatrně a umně, tak ho můžu i já a souhlasím světlé dřevo je krásnější, jen ale zůstane takhle světlé už napořád?
  A mezi náma holkama - některá je holka do skonu aniž by to bylo trapené a některá je babizna už v 15. Hezký víkend!

  OdpovědětVymazat
 2. Asi nezůstane, ale i tak je pro mě krásné:)

  Díky za povzbuzení, přece jen je naděje:)))

  I tobě hezký víkend.

  OdpovědětVymazat

Díky za váš komentář.

Thanks for your comment.