Pravděpodobně už jsem někdy zmínila, jak mi nejdou nákupy a rozhodování u věcí, které mají čistě dekorativní účely. O hodně lepší je to v případech, kdy jde krása ruku v ruce s funkčností a jakýmsi užitkem.  

Sticky notes inspired from nature by Korean studio appree - beautiful and useful.

Zkrátka obdivuji krásné židle, na kterých se dobře sedí, designová svítidla, která přinesou světlo do temných koutů,  chundelaté deky, které zahřejí, estetické povlečení, v kterém se krásně spí, dekorativní krabice, do kterých se schovají všechny drobnosti, zajímavé hrnky, z který káva chutná ještě líp. Jsem (v rámci možností) nekrompromisní, pokud jde o vzhled technických hraček alias brouzdacích, telefonických, kutících, kuchyňských, uklízecích či zahradnických, zkrátka všemožných pracovních nástrojů.

A pak jsou tu i drobnosti, které všichni denně používáme a už jejich krásu či obyčejnost ani nevnímáme. Bereme je do rukou zcela automaticky a jejich vzhled je pro nás naprosto samozřejmý, neměnný. A já zažívám nevýslovnou euforii, když objevím někoho, kdo si s těmito obyčejnostmi dá práci a povýší je na dekorativní prvek.

Po tomto dlouhém úvodu vám musí být jasné, jak jsem byla unešená, když jsem poprvé uviděla lepící poznámkové bločky korejského studia appree s názvem Leaf-it. 

A co vy? Jste spíše na to "neužitečné" dekorativní a umělecké? Nebo se snažíte hledat krásu mezi funkčními obyčejnostmi?

Jejich původní "listí" není  tak docela novinka, ale příroda je bohatý zdroj inspirace a tak appree přichází s novými tvary a barvami. Už se moc těším na připravovanou éterickou zimní verzi.  A nemyslete si, nemusíte je hned přece počmárat:)

I když .... jen ať slouží.
Zdroj: appree, trendsnow

5 komentářů:

 1. To je nádherný nápad s těmi lepíky. Používám je, ale takhle pěkné teda nemám.
  Taky mám problém s čistě dekorativními věcmi. Mám raději věci, které nějak fungují a slouží. Ani nevlastním žádnou prosklenou ozdobnou skříňku, kde bych si vystavovala ty křehké ozdůbky, skleničky, porcelán po babičce a podobně. Naštěstí mě moji blízcí už znají a kupují mi hlavně věci funkční a užitečné.

  OdpovědětVymazat
 2. Jé, ty jsou hezký! My máme tyhle lepicí bločky většinou reklamní... takže v tomhle ohledu vítězí funkce nad vzhledem, cena nad designem.:-)

  OdpovědětVymazat
 3. A to si představte, že jsem po více jak hodině strávené v obchůdku z designovými věcmi i věcičkami měla svůj pařát právě na těchto lepičkách, už už odhodlaná je koupit. A pak se drahý značně utahaně a nešťastně podíval a zeptal se, na co je vlastně budu používat:)) V tu chvíli mi vzal vítr z plachet, najednou jsem neměla odpověď, a nekoupila vůbec nic :) Ale jsem připravená na příště, to už mi neuniknou :))

  OdpovědětVymazat

Díky za váš komentář.

Thanks for your comment.