Olaf Hajek je německý ilustrátor, který momentálně žije a tvoří v Berlíně. Na jeho bydlení se přes objektiv fotoaparátu  podívali nejen The Selby, ale již dříve německý magazín Freunde von Freunden

The famous german illustrator Olaf Hajek and his apartment by The Selby and Freunde von Freunden.


V Německu se snažíme zabydlet již čtvrtým měsícem, je tedy na čase prostřednictvím témat tohoto blogu trochu náš nový druhý domov prozkoumat.  


Dnes začneme Olafem Hajkem, který se narodil na severu Německa (o hlubších rodinných kořenech Olafa jsem se nikde nedočetla, tak můžeme jen na základě příjmení spekulovat, že?). V roce 1993 dokočil studium grafického designu v Düsseldorfu. Protože ho ale sezení před počítačem neuspokojovalo, vrhnul se na malbu a ilustrace. Svá první umělecká léta strávil v Amsterdamu, kde navázal kontakty a získal své první zakázky. Nyní žije v centru Berlína, známém svým kreativním podhoubím. Je uznávaným a žádaným ilustrátorem s charakteristickým "rukopisem", tvoří nejen obrazy a plakáty, ale také ilustrace pro prestižní světové časopisy, knihy i reklamu.

Nahoře vidíte malou ukázku plakátů, které Olaf vytvořil pro projekt Ilustrovaná abeceda irské firmy The Small Print, více jeho nezaměnitelných ilustrací si můžete prohlédnout na stránkách olafhajek.de.

A teď již slibované fotografie Olafova bytu - více jich můžete vidět na The Selby.A takhle dopadla návštěva z Freunde von Freunden. Na těchto stránkách jsou nejen další fotografie, ale také video (pro ty z vás, kteří rozumí německy nebo se "spokojí" s pohyblivými obrázky:)Zdroje: Olaf Hajek, The Selby, Freunde von Freunden

2 komentáře:

  1. Myslím, že bych s Olafem klidně mohla bydlet. Nevidím teda ložnici, ale aspoň bude nějaké překvapení. :-)

    OdpovědětVymazat
  2. Já taky, ale nevím, co na to Olaf:) Každopádně by některé z jeho plakátů mohly bydlet pro změnu u nás:))

    (kousek puristické ložnice je na poslední obrázku:)

    OdpovědětVymazat

Díky za váš komentář.

Thanks for your comment.