Na závěr týdne opět nesmí chybět čtení na víkend. Představím vám několik mých oblíbených blogů.


A protože máme konec německého týdne, zaměřila jsem se na bloggery v Německu žijící. 

Tak nejprve "náplavy":)) (abych pro ně neměla slabost, že:))Iro alias Ivy je původem z Řecka, ale před několika lety se rozhodla následovat svou lásku do jeho rodné země - Německa. Iro krásně fotí, její oblíbenou barvou je bílá, razí heslo, že krásný interiér nemusí být drahý, a navíc pracuje jako interiérová konzultantka - všechno toto dohromady slibuje lákavý brouzdací zážitek, plný éterických fotografií nejen jejich nového bydlení, ale i každodeních příjemností, jejichž detaily Iro zachycuje. (v angličtině)Holly Becker, možná vám to jméno něco říká, když ale řeknu Decor8, musí být jasno už skoro každému, kdo sleduje blogy o interiérech a dekoracích. Možná se ptáte, proč zrovna v dnešním tématu zmiňuji Američanku a navíc blog, který je tak notoricky známý. Holly se totiž do Německa provdala a zmínit chci její druhý blogerský počin, mnohem soukromější, s názvem Haus Maus.  (v angličtině)Mužští zástupci jsou v oblasti blogování o  interiérech v menšině, i proto jsem ráda, že vám jednoho z nich dnes můžu představit. Jmenuje se Igor Josifovic, žije v Mnichově, ale narodil se Srbským rodičům v Rakousku. Mapuje nejen novinky  a trendy, velmi zajímavá je například pondělní rubrika From Place To Space, v níž předtavuje města a místa, která navštívil (a nafotil) a připojuje zajímavé na internetu nalezené interiéry z daného místa. (v angličtině)


Ale abych nevzbudila mylný dojem, že domácí neblogují nebo jako bloggeři nestojí za zmínku (což není pravda ani trochu, jen se mi ty anglicky psané objevují lépe) - představím vám několik blogů německých.Autorkou je Ingrid - grafická designérka, fotografka a blogerka ze severu Německa. Blog je plný Maarjiných fotografií, zachycujích to krásné obyčejno kolem nás, ať už jsou to města, příroda nebo jídlo. (především fotografie, několik skromných textů v angličtině)

23qm stilInspirace pro bydlení pohybující se mezi moderním, retro a vintage stylem. Někdy fotky vlastního domova, jindy zajímavé internetové nálezy, příště třeba o cestování - autorka Ricarda zkrátka přináší zajímavý mix inspirace pro každý den.Pokud můj blog sledujete pravidleně, Theresu pravděpodobně znáte z reportáže pro Ikea Family Live, kterou jsem vám představila v říjnu. Její blog Neu4bauer je inspirací nejen ze světa módy. (v angličtině a němčině)Tady najdete dvě blogující kamarádky - Jen a Jules a spoustu nápadů pro bydlení - interiéry, design i kutilské projekty. (v němčině)Tento blog jsem objevila teprve nedávno v souvislosti novým časopisem na německém trhu jménem Couch. Autorka Kathrin je totiž nejen blogerkou, ale nyní také jednou z redaktorek tohoto tištěného magazínu, který netradičně spojuje témata bydlící s těmi módními. A protože blog Kunzwerk jěště nemám zcela prozkoumaný, jeho objevování nechám plně na vás:) A třeba mi napíšete, co vás zaujalo nebo inspirovalo. (v němčině)

A na závěr jeden komunitní portál s názvem So leb'ich. Jestliže rádi brouzdáte fotogaleriemi a nakukujete do cizích domovů, pak tady jste na správném místě. Nudit se určitě nebudete. Tisíce fotografií od těch, kteří své domovy milují a rádi se o nafocené podělí. (v němčině)


Tak si hezky zabrouzdejte a třeba mi napište, jak se vám blogerský výlet do Německa líbil.

Hezký již probíhající víkend.

4 komentáře:

  1. Thank you for including me here:-) Very honored & happy!! Cheers, Igor

    OdpovědětVymazat
  2. Liebe Yasnna, vielen Dank für so viele Tips! Ich muss mich jetzt wieder in der deutschen Sprache verbessert, wieso weisst du dass?! Schöne Woche! Čára .)

    OdpovědětVymazat
  3. :))) Achjo, já jsem teprve na začátku, ale první větu jsem dala a konec taky. I tobě:)

    OdpovědětVymazat

Díky za váš komentář.

Thanks for your comment.