I druhé německé zastavení bude v Berlíně. Tam jsem totiž virtuálně našla hotel se zajímavým příběhem a neméně zajímavým interiérem. Michelberger hotel.

The unique hotel in Berlin with the interesting story behind. Michelberger hotel.

Zaujaly mne nejen fotky interiéru, který spáchali designér Werner Aisslinger a stylistky Anja Knauer se Sibylle Oellerich, ale také příběh vzniku tohoto neobvyklého hotelu.


Za nápadem stál Tom Michelberger, jehož jméno hotel nese. Chtěl vytvořit bydlení pro sebe a své kamarády, pro kamarády kamarádů, a pak už byl jen krůček k nápadu rovnou vybudovat hotel, který by odrážel kreativní i surovou atmosféru východní části Berlína. K realizaci však vedla cesta dlouhá a ne vždy snadná. Ale povedlo se a my se tak můžeme podívat na fotky bývalé továrny, která  dnes nabízí ubytování za (pro danou lokalitu) velmi příznivé ceny, prostor pro nejrůznější akce, i místo s nezaměnitelnou atmosférou, kde se lidé rádi a hojně setkávají.

Pokud vás tento hotel zaujal, můžete si více přečíst a prohlédnout na stránkách hotelu, které jsou ve stejném duchu jako hotel kreativně střeštěné (v aj nebo nj), nebo výstižný článek Jany pro DesignMag.

3 komentáře:

 1. ha! mame otestovano i bydleni v nem :) loni touhle dobou tam bydleli kolegove, predposledni fotka by mohla byt z jejich pokoje :) design me uchvatil! akorat me nastvalo, ze si strhli penize z karty pri rezervaci a pak i pri odjezdu.. a napocitali utratu na baru, kterou ovsem panove nemeli. nastesti se nam povedlo to dvoji zaplaceni vyreklamovat v bance, a ta utrata nebyla nijak obrovska.. ale dala ybch jim i druhou sanci, super misto, cena taky a ten design vytecny :)

  OdpovědětVymazat
 2. Díky za referenci:) Přes ty drobné negativní zkušenosti bych ho ráda vyzkoušela. Aspoň vím, na co si dát pozor, a pak se jenom kochat:) Jenže návštěva Berlína je plán tak někdy na druhou pětiletku:))

  OdpovědětVymazat
 3. Ha! Já si říkala, že je mi to nějaké povědomé... :-)
  Ale raději bych tam bydlela, než o tom psala. :-)

  OdpovědětVymazat

Díky za váš komentář.

Thanks for your comment.