Dneska bych vám ráda přestavila několik obchodů, v kterých je možné v Německu nakupovat nábytek, doplňky, dekorace nebo milé drobnosti.

Je to výběr, který mi přišel zajímavý - některé mám již odzkoušené, na jiné se třeba dostane časem. A některé zasílají i do ČR za poštovné, které nezruinuje:)

Komunitní prodejní portál, obdoba českého Fleru nebo amerického Etsy. Členové tu mohou nabízet své rukodělné či jinak kreativně ztvárněné a neobvyklé zboží, popřípadě materiál pro tvoření. Zvláštní kategorií pak jsou vintage produkty (nejméně 20 let staré). Portál je v němčině, francouzštině a angličtině. Do kterých zemí je zboží možné zaslat, záleží na prodejci (stejně jako akceptované platební metody), ale prodej v rámci Evropské Unie (tedy i do ČR) je v naprosté většině možný.

Vybrat z takového množství výrobků a prodejců je velmi těžké, proto jen opravu miniaturní ukázka toho, co se dá na DaWanda najít.

prodejce Neue-Freunde
prodejce renna
prodejce enna
prodejce trommelwirbelNa výrobky pro domov od H&M jsem se opravdu těšila. V Německu je možné nakupovat v online obchodě, ale jediný kamenný obchod s tímto sortimentem je ve Frankfurtu (prý první vlaštovka, tak uvidím). To bude pravděpodobně i důvod, proč jsem zatím nic nenakoupila. Někdy si prostě potřebuji věci osahat, prohlédnout. Jednou ale dojde i na nákup, třeba zrovna lněného povlečení, které mi padlo do oka.
Obchod, který nejdříve nabízel jen designová svítidla, nyní má v nabídce i nábytek. Odzkoušený ho mám již z České republiky, protože zasílání je možné a bezproblémové. Stránky si můžete prohlédnout v němčině, nebo přepnout do angličtiny či francouzštiny. Poštovné je velmi rozumné a v případě nákupu nad 150,00 € dokonce zdarma (což není částka úplně nízká, ale vzhledem k cenám designových produktů snadno dosažitelná). Šíře nabídky je obrovská, jak můžeme od internetového obchodu očekávat, tak vám jen představím mé favority - závěsné svítidlo Unfold (Muuto), stolní lampa Wood lamp (Muuto) a židle Masters (Kartell).Tuto značku jsem už jednou zmiňovala v jiné souvislosti. Proto již pravděpodobně víte, že do ČR zasílají a sortiment je příjemně japonsky jednoduchý.


Online obchod s nábytkem a doplňky. Bohužel zasílají jen po Německu. Za zmínku stojí především proto, že nabízí zboží přímo od výrobců, tedy za mnohem nižší ceny, než jiní prodejci.


Tento obchod nabízí především široké spektrum doplňků a dekorací, ale i najdete tu i nábytek. Já zatím nakoupila pár drobností v kamenné pobočce. Do Česka zasílají doplňky (ne nábytek) a poštovné je spíš vyšší - 20,00 €.

Další obchod, který zaujme zejména výběrem doplňků a dekorací. Nábytek je však také v nabídce. Do ČR nezasílají,  při návštěvě Německa ale stojí za to do kamenné pobočky zajít. Síť prodejen je hustá (já našla jednu v obchodním centru).


Clipart nahoře z openclipart.org

6 komentářů:

 1. Skvělé tipy! Díky moc! Některé věci znám (hlavně z Paříže) jako Muji nebo ZARA Home (to bude asi obdoba H&M Home), ale spousta jich je pro mě nových a velmi inspirativních. A taky díky moc za čtení na víkend, to je úžasný nápad a už teď se těším na další!

  Lucie

  OdpovědětVymazat
 2. Perfektní, díky za tipy a info! Fakt se hodí. Klidně můžeš pokračovat:-) Krásný víkend. P.

  OdpovědětVymazat
 3. Ani nevíte, jak jsem ráda, že se vám tipy hodí. No, člověk občas pochybuje, jestli to vůbec někoho zajímá:)

  Čtení na víkend taky bude, dneska už nemám sil, ale zítra čtením zakončím německé dny. Ale tipy na nákupy vás stejně občas budu zásobovat:)

  OdpovědětVymazat
 4. Ty jo, super tipy, to je něco pro mě. Určitě všechny důkladně prozkoumám :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Parádní článek! Děkuji hlavně za nález obdoby Fléru, dlouho jsem jej snažila najít a nic!Also SUPER! Tschüss

  OdpovědětVymazat

Díky za váš komentář.

Thanks for your comment.