Všimli jste si, jak jsou ty žloutnoucí stránky novin a knih krásné?

A beautiful garland made from used book pages. Made by creative Michelle from Twoandsix.

Přiznám se, že mě doba elektronická baví. Na dovolenou si raději vezmu elektronickou čtečku knih, do které se toho vejde tolik, aby nehrozilo, že nebude co číst, a zároveň se obsah kufru vejde do váhového limitu. Novinky si také raději přečtu na Internetu, je to rychlejší a pro mne dostupnější. Ty krásně barevné magazíny o bydlení v papírové podobě jsou samozřejmě nejlepší, ale jak se k nim dostat? Když není jak, i v tomto případě vezmu za vděk elektronickou formou. Vždyť jak jinak bych si pak mohla prohlížet nejnovější trendy z Austrálie a pak se hned přesunout do zajímavého švédského, holandského nebo britského bytu? Věděla bych někdy, jak vypadá třeba indický magazín o bydlení? Asi ne, proto jsem za možnosti věku elektronického vděčná.

O to víc mne ale oslovuje obyčejná krása novinového papíru nebo staré knihy. Právě proto, že už není každodenní samozřejmostí, která zevšedněla a přestala jsem  ji v běhu dne, týdne, roku téměř vnímat.


Proč je tedy nepovýšit na dekorativní prvek? Co říkáte na jednoduchou girlandu ze stránek knihy (pochopitelně vás nenavádím, ať rozstříháte vzácný svazek po babičce, ale myslím, že v mnoha domácnostech se najde nějaké to veledílo, jehož obsahová hodnota je, no, přinejmenším sporná). Nebo co takhle místo knih použít staré noviny? Pokud ani tudy u vás cesta nepovede, pořád ještě je možnost si nějaký ten novinový či knižní dekor (rozuměj text) vytisknout.
A pak už je to opravdu jednoduché. Vystříhnout, přeložit, sešít, zavěsit. Detailnější návod najdete na stránkách Australanky Michelle, která svou girlandu i tak neodolatelně nafotila. Věřím, že k této inspiraci podrobný návod netřeba:) Ale na stránky Twoandsix stejně stojí za to se podívat. Protože té inspirace je tam mnohem, mnohem víc.

Zdroj: Twoandsix

4 komentáře:

 1. Jsem na tom podobně. Ráda využívám nekonečných možností internetu, ale s nadšením beru do rukou staré knížky (ale i ty nové), časopisy z první půlky minulého století nebo různé staré Roční kalendáře. Tenhle "novinový nápad" se mi moc, moc zamlouvá. Zkusím ;-).
  Vivi

  OdpovědětVymazat
 2. Papirove garlandy jsou rychle a efektivni, tahle vypada zvlast pekne!

  OdpovědětVymazat
 3. Děkuji za koment k mé girlandě. Udělala jsem ji nějaký čásek před tímto článkem a velmi mne zaujala varianta šitá na stroji. To je skvělý fígl :o)
  Ať se daří. Nejen s girlandama.......

  OdpovědětVymazat

Díky za váš komentář.

Thanks for your comment.