Tak už nás to taky postihlo. Smrtelná nemoc na sedm, rýmička / chřipka. 

Bacil, který se do naší domácnosti vloudil, musí být z modelové řady Agresiv. Jeho stopy vedou na čtvrteční meeting, na kterém A. byl. Devět lidí, jeden se skelným pohledem a nudlí u nosu. Do pondělka lehlo dalších 5 účastníků této porady. Prý jediní zdraví jsou ti, co se vrátili ze služební cesty v Rusku. To zocelí. A mínus padesátky asi taky bacilům moc nepřejí. A protože my tu teď přes poledne máme příjemné -3 stupně, tak to je se vší parádou, jako jsou bolavé klouby, červený nos a hučící permoníci v hlavě. Zprostředkovaně to postihlo i mě. A to přes veškerou prevenci, kterou byla separace - A. si vytvořil hnízdo nahoře v ložnici, já okupovala sedačku dole. Chvílemi komunikace dokonce probíhala přes Skype (no, nejsme úplně normální:)).

Včera jakžtakž, určitě mi moc pomohly vaše příjemné a fandící komentáře. Dneska jsem se probudila s pocitem, že maximum, co zvládnu, je pohyb jedním prstem zprava doleva po tabletu, a to ještě možná. Na nohy mě ale postavila silná domácí kuřecí polévka, předvídavě uvařená už včera. Že měla úspěch dokumentuje nepatrný zbytek, který jsem stihla vyfotit. 


Svůj podíl na tom měl i pepř Jamieho Olivera, který by probral mrtvého. Nikdy by mě nenapadlo, jaký může být rozdíl v chuti pepře. Pokud ho někde na cestách zahlédnete, neváhejte, stojí opravdu za to. PS: Nedovedete si představit, jaké utrpení je přejít z indukce na litinový vařič. Tak mě litujte, já mám totiž rýbičku, a to je u nás v rodině čas chlácholení:)))

6 komentářů:

 1. chudatko!!! snad uz je lepe! polivka vypada opravdu k sezrani hehe, a ten varic.. pekelne. uprimne te lituju! mam pocit, ze koreni Jamieho se prodava snad v tescu nebo glubusu nebo nekde, spis asi tesco,a le rozhodne jsem ho videla i u nas v Ostrave, tak treba priste okouknu podrobneji a treba i koupim, obcas probrat opravdu potrebujem :))
  jo a lecbu ruskym stylem by to mozna chtelo - ale misto vodky slivovici, to vis, my moravaci :))

  OdpovědětVymazat
 2. Já se léčím půstem, stejně jako zvířata viz. http://baarel.blog.cz/1107/nachlazeni-a-lecba-pustem
  ale bylo to v létě

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S veškerým respektem k těm, co mají na půst dostatečně silnou vůli, mě by to teda zabilo! A ačkoli skoro nepiju a tvrdý už vůbec, přesto bych dala přednost léčbě alá Simsalabim - moravské slivovici:)))

   Vymazat
 3. Ze zde uvedených možností léčby: slivovice - půst - kuřecí polévka dávám rozhodně přednost polévce. Doufám, že Tě postavila na nohy.:-)
  Zaujal mě ten pepř. Zrovna jsem koupila nějaký pytlíček celého pepře v ceně cca 6 Kč, dala ho do mlýnku - a je naprosto bez chuti. Já se bláhově domnívala, že pepř je prostě pepř a ono nee. Zkusím teda Jamieho, díky za tip.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Haha, taky si myslím, že jsem zvolila správně:)
   Jestli uvidíš, ber, je to fakt nebetyčný rozdíl.

   Vymazat

Díky za váš komentář.

Thanks for your comment.