Čas letí a zase tu máme osobní středu a tedy nějakou tu novinku od nás. Dnes to bude o velmi oblíbeném přírůstku do kuchyně.

A k tomu se samozřejmě váže i vyprávění.

Když bylo jasné, že na několik měsíců či let opustíme náš pražský domov, bylo taky jasné, že musíme nějak uspokojivě vyřešit záležitost kávy.

Kritéria pro výběr správného stroje byla následující:
- dobrá káva
- pokud možno snadná, rychlá a čistá příprava
- strojek by ještě ke všemu mohl dobře vypadat a v naší nové kuchyni nezabírat příliš místa.

A samozřejmě - vzhledem k tomu, že nebylo (a není) jisté, na jak dlouho by měl posloužit, tak by nemusel být drahý. Tím jednoznačně odpadl jakýkoli automat. A tím se také dostaly do popředí zájmu stroje kapslové. Stará známá věc, počáteční pořizovací cena spíš nižší, oni si to ty firmy vyberou později:). Což do schématu nevímenajakdlouhotobude docela dobře zapadalo. Tak se k nám dostalo Tchibo Duo. Jé, to bylo radosti. Káva moc dobrá, vzhled uspokojivý, obsluha razdva.

Jenže po prvotní euforii, že zase máme zdroj kávy, začal hlodat červíček (samozřejmě v mé mozkovně, A. to měl jednou pro vždy vyřešené:). Káva moc dobrá, ale co když je nějaká jiná VÝBORNÁ? Vzhled uspokojivý, ale tak trochu moc plastový. Byl to však jen červíček malinkatý a nerozumný, a rychle jsem ho vypudila, a to i přesto, že chvála na potenciálního kandidáta na upgrade ke mně doléhala z mnoha blogů domácích i zahraničních.

Pak přijela na návštěvu máma, a do kávy T. se zamilovala. Doma má pákový, který už ale není nejmladší a začal stávkovat. Navíc, koho by lákala zdlouhavější příprava s kolísavými výsledky? A tak jsme rozhodli, že jí pořídíme Tchibo bratříčka. Ale to zas že né, že prý to nemůže přijmout a kdesi cosi. V tu chvíli se opět ozval červíček v mé hlavě, vždyť řešení ideální pro všechny se přímo nabízí, Duo získá novou paničku a u nás bude prostor pro inovaci. A nastal všeobecný souhlas. Nechali jsme to ještě pár týdnů uležet, ale je to tu.

Dovoluji si vám představit Citiz, naši novou lásku na poli kávovém. A jsem hluboce přesvěčená, že je to láska trvalého charakteru:)

Příjemně povzbuzena kávou přihodím tedy ještě něco. Nespresso kromě excelentní kávy má i excelentní reklamy a krátké filmy.

Kdo nemá moc času nebo trpělivosti, ať koukne jen na trailer.
A tady je to v plné délce 10 minut 33 sekund. Tak se usaďte a užívejte (bohužel, jen v aj s aj titulky, snad mi to odpustíte;).


To abyste si po včerejšku nemysleli, že nejsem ani kapánek romantická:) 

14 komentářů:

 1. Milá Yasnno,
  tak jako můj nezbedný tygr miluje Coco Chanel (neoblomně a vytrvale), tak vidím, že Citiz je zase Tvojí velkou láskou. Vůbec se nedivím - je to velký fešák a jde-li ruku v ruce výborná kávička s romantickou podívanou, jsem hned u Tebe ;-).
  P.S. Už jsem tu asi po čtvrté a pořád se mi nedaří přidat si Tě ke svým oblíbeným blogům. Je to chyba na mém přijímači?! :-o Asi jo, viď? Brzy zkusím zas. Nerada bych přicházela o Tvé skvělé články. Je to totiž "mój štýl" :-))
  Vivi

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsem ráda, že tě vůně kávy a romantická vyhlídka přilákaly:)
   Nevím, nevím, proč to nejde. Taky jsem o víkendu chtěla rozšířit svá přátelství a někde to šlo a někde ne, ouplná záhada. Než ten oříšek rozlousknu, jsi vítaná aspoň na Facebooku, tam ti nic neunikne:)

   Vymazat
 2. Taky jsme se na něj dívali. A nakonec jsme vzali rychlovarnou konvici - stejnou jako máte vy, jen bílou :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já původně chtěla bílou, ale neměli a tak jsem vzala tu červenou. A teď jsem ráda, protože aspoň něco trochu rozsvítí neutěšenost téhle podnájmové kuchyně.
   Až zase jednou kouknete, tak berte:))) Káva je to přepychová.

   Vymazat
 3. Vypadá úžasně, ale jak je to na kapsle, nic pro mě. Škoda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Úplně chápu.
   Ještě před cca půl rokem jsem s kapslema nechtěla mít nic společného. Ale situace si to nějak vyžádala.

   Vymazat
 4. Šmankote závidím konvici a proklínám učitelský plat!:-) Nedávno jsem kolem ní kroužila, ach jo... Kávovar je krásný, ale u nás, kde jeden kafe nepije vůbec a druhý si libuje v bžundě 3v1 by byl asi chudák nevyužitý:-)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já si jí v září vykroužila při Dnech Marianne se slevou;)
   U nás je kávovar asi nejvytíženější domácí spotřebič, teda po notebooku samo, tak jsme si ho dopřáli, a co čert nechtěl, čirou náhodou tu byl zrovna taky v akci. Klika bez kroužení, ale potěšila:))

   Vymazat
 5. Krásný přírustek :-) Taky plánuji investici do nějakého dobrého a hezkého kávovaru, ale spíš na čerstvou kávu než ty kapsle...

  http://mamou-stylove.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem vždy pro investici do jakéhokoli kávovaru:)))

   Vymazat
 6. Je krááásný! Škoda, že jsi tak daleko, pozvala bych se na jedno úžasné kafíčko. Hezký den:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Škoda, přeškoda, ani nevíš, jak ráda bych tě pozvala. I tobě hezký den:)

   Vymazat
 7. Krásně to ladí a moc vám tu kávovou slast přeju! Avšak já kafíčkovou závislost bohužel/bohudík nesdílím, pokud v něm není litr mlíka a i tak mám pocit, že dostanu infarkt :(

  OdpovědětVymazat

Díky za váš komentář.

Thanks for your comment.