Jestli podle nadpisu očekáváte nějaké pikanterie, tak máte smůlu:) Bude to zase o bydlení a zařizování.

New things in our bedroom - Garland by Tord Boontje, books and fluffy pillow made by hand:)

Začnu úplně od začátku. 


Kdysi dávno mi padlo do oka "stínidlo" od Torda Boontje zvané Garland. Chtěla jsem ho, ale nevěděla kam s ním a nechala si zajít chuť. Teď pro naše podnájmové zařizování se ukázalo jako ideální. Závěsné kabely od čehosi zbyly, a ještě v Praze čekaly na svou reinkarnaci. Vzala jsem je hned v první stěhovací várce, lepší něco než tma, že. A ačkoli trend holých žárovek se mi líbí, toto plastové cosi si o vylepšení říkalo. Opět jsem si vzpomněla na Garland, a taky na to, že svítidlo vytvořené i pro Artecnicu je nabízeno Habitatem za cenu mnohem příjemnější. Taky jsem hned jukla na německé stránky Habitatu - bohužel vyprodáno. No co, počkám si. Jaké ale bylo zklamání, když před několika týdny z e-shopu zmizely všechny doplňky a v prodeji zůstal jen nábytek:( Minulý týden jsem se tedy vydala do obchodu kamenného - a co myslíte - byly tam:) A tak teď jsou tady (množné číslo je na místě, ačkoli teď uvidíte jen jedno, koupila jsem hned dvě - s druhým mám jiný plán).


Kdyby se vám zdálo:
- že svítidlo je nelogicky mimo jakoukoli osu - tak se vám to nezdá - bude háček a ležérní zavěšení kabelu, proto zatím ta elegantní smyčka:)
- že povlečení je zmuchlané - tak se vám to nezdá - se sušičkou ve sklepě se stále teprve poznáváme a všechny popisy programů v němčině mi zrovna nepomáhají
- že povlečení není vyžehlené - tak se vám to zdá, protože je vyžehleno, propařeno, ale dělá si co chce
- že topení je ohyzdná zažloutlá obluda - tak se vám to nezdá - ale řešit to nebudu:)
- že topení za hlavou není nejlepší - tak se vám to zdá, tohle jsme totiž nemuseli zapnout ještě ani jednou jedinkrát, evidentně si Němci dali záležet s izolacemi, a podlahou vedou trubky, které hřejí samy o sobě, takže i v nynějších teplotách lehce pod nulou v patře spíš větrám než topím.

Přestože hrdinou týdne je Garland, nedá mi to upozornit na další skvosty:)


Na nočním stolku je nejnovější várka knih - bohudík za Amazon a tedy snadnou dostupnost knih v angličtině. Ještě je časem společně víc prozkoumáme.Uprostřed postele trůní "fluffy" polštář - má skromná zimní rukodělná tvorba - v Kik Textilien jsem objevila balíček s třemi klubky včetně jehlic za 3,99 € a oprášila své hluboko uložené znalosti hladce obrace. V tomto případě jsem tedy vystačila jen s hladce:) Z bambulové příze se sice neplete úplně lehce, bambule trochu překáží, ale zase se snadno ztratí různé nedokonalosti:)
2 komentáře:

  1. Jsem zvědavá na osud druhého Garlandu.
    Polštářek je bezva, vyžehlenost povlečení jsem bedlivě prozkoumala a dobrý. :-)

    OdpovědětVymazat

Díky za váš komentář.

Thanks for your comment.