Jakob Nylund je švédský Art Director. A protože je také fotograf a bloger, bylo jen otázkou času, kdy na svém blogu představí i svůj domov. 

My cup of tea - beautiful black&white Stockholm home of Jakob Nylund, swedish Art Director and photographer.

Teda, to je něco! Přesně má krevní skupina.

Aby to nebylo pořád jen samé och a ach, to je krása, což takhle 3 důvody, proč se mi fotky Jakobova domova tak líbí? 

Kombinaci bílá-černá, tu nepočítám, protože je už nějakou dobu moje No.1 (a je to i velice snadno vystopovatelné na mém Pinterestu), a tak bych se nejspíš v budoucnu dost opakovala.


3 důvody:

1. další barvy a materiály - dřevěné stoly a obrazové rámy, šedá sedačka, nažloutlé křeslo Eames RAR, měděné svícny - prvky, které černobílé ladění zjemňují, propojují, aniž by ho zastiňovaly.

2. umírněné industriálno - lampy, ošuntělý vozík sloužící jako pracovní stůl nebo "police" na knihy z instalatérských trubek, dodávají na zajímavosti, oživují

3. opravdovost - a to především - celý interiér na mě působí pravdivě. 

Všimli jste si, že ve většině zveřejňovaných interiérů chybí třeba televize? (jasně, že to jde i bez ní, u nás taky chybí, přitom nikomu zatím nechybí:) Ale je to opravdu tak, že ve většině fotografovaných domácností není? Tady je! A je i vyfocená. Přitom nepůsobí jako uctívaný oltář. 

Nebo - kabel ke stolní lampě prostě patří, tak proč si hrát na to, že tam není?

A přestože je mi jasné, že za fotkami je i dost řemesla a profesionality, nejsou tu takové ty oblíbené stylizační propriety. (Ne že bych na mnohé stylizované interiéry nekoukala se zalíbením, to zas jo.) Ale přece jen mi je bližší třeba ložnice, kde hned vedle postele ladně neleží lodička s deseticentimetrovým podpatkem. Ten klobouk bych totiž Jakobovi i věřila:)Foto: blog Formconspiracy, Jakob Nylund


5 komentářů:

 1. Byt je moc hezký, a líbí se mi i zdůvodnění, proč se líbí. :-) A taky se mi zamlouvá Tvůj pinterest, ráda si z něj vyzobávám hezké obrázky, díky.:-)

  OdpovědětVymazat
 2. Je to hezké, ale z mého pohledu nijak výjimečné neb stále se opakující "designové švédské bydlení". Na první pohled to vypadá dobře, ale v paměti mi asi utkví jen kresba dívky s rozvlátými vlasy a fakt, že jsem v nějaké design foto story opět (po kolikáté už asi tak?.) spatřila ptáčka od Eamsových, který vlastně není od Eamsových:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi pozdě na reakci, ale kdybys nakoukla... Děkuji za odlišný názor, fakt oceňuji. Pravdou je, že mě nenapadlo tenhle byt považovat za "výjimečný". Pro mě je hodně pohledný, a takový normální, dovedla bych si představit se tam hned nastěhovat. Což si většinou u těch fakt výjimečných, i když taky pohledných, představit neumím.

   Opakující se prvky - pták, ale i spousta dalších - no ano, ale to se většinou dá říct o každém "stylu", jen ty prvky se potom liší. A musím říct, že třeba zrovna EHB na mě v reálu působí hodně silně, ta elegance, a je mi jedno, kde všude se objevuje:) Ona třeba i ta vlasatice už je k vidění dost často.

   A Eamsových/neEameasových? To je tak trochu jazykospitecká otázka - něco jako Čepelkův slovník naučný:)

   Vymazat
 3. Černobílá kombinace je taky moje a přesně, ta pravdivost zařízeného interiéru je z toho cítit. Pěkné! Hezké svátky :) Monika

  OdpovědětVymazat
 4. Omlouvám se za takhle pozdní reakci, za přání a pochvaly všem děkuji.

  OdpovědětVymazat

Díky za váš komentář.

Thanks for your comment.