V dalším díle 3 důvodů jsem se podívala zblízka na byt nabízený švédskou makléřskou společností Bo-laget, který je mi více než sympatický.

Compact monochrome apartment from Bo-laget with a touch of vintage, a bold wall art and a little color to soften the look.

Je starý známý fakt, že skandinávské makléřské společnosti prezentují své nabídky tak, jak se nám v Česku (ale i v Německu) ani nesní. Přesto to má své limity a pokud člověk jen nakukuje, brzy zjistí, že se to pořád dokola opakuje. Stejné designové prvky, stejný styl, často jen na oko, člověka za tím nevidět.

Jedna nabídka mě ale nedávno hodně zaujala. Tak si ji nejdřív pořádně prohlédněte a nakonci vám řeknu své 3 důvody proč.1. atmosféra díky detailům - tvrdý kontrast černé a bílé tu společnými silami obrušují vzory, retromoderní prvky, výrazné tisky, rostliny a trocha barev na předmětech denní potřeby. Zlatá stojací lampa Bumling Anderse Pehrssona pro švédský Atelje Lyktan to tam umí pěkně roztočit. 

2. výklenek v obytné místnosti - černá barva výklenku v kontrastu s ostatními bílými stěnami tenhle kout tak nějak zintimňuje a místnost prohlubuje. Tomu napomáhá i chytře zvolený motiv. To, co na první pohled vypadá jako police, je při bližším ohledání velkoplošná tapeta. Oko a mozek se rádi nechají zmást.

3. kompaktní, ale chytře řešený - malé prostory jsou obvykle vnímány jako nevýhoda, já je mám ale moc ráda. Samozřejmě, že velikost obydlí je pojem relativní a vždy záleží na počtu osob, které ho obývají, i na životním stylu a činnostech, kterým má sloužit. A platí - čeho je moc, toho je příliš. V menším prostoru se ale cítím bezpečněji, ve velkém tak trochu ztraceně a ohroženě, snad rozumíte. 

I zařízení rozlehlého interiéru má svá specifika, zásady a úskalí, nicméně chytrá řešení malých prostor mě jednoduše baví. Vybavujete si film Ten svetr si nesvlíkej? Ano, vtipné mi přišly nejen rozhovory a situace, ale i nábytkový systém:)


Foto: 1-7 Bo-laget, 8 Nova Cinema

7 komentářů:

  1. To je chuťovka. Černobílá mě na čas docela uhranula a moc se mi k ní líbí právě výrazně lesklá kovové "barevná" jednoduchá svítidla. Řešení výklenku s tapetou u postele je fantastické!

    OdpovědětVymazat
  2. Ten film já miluju :D Ten skládací stolek? Geniální!:) Tenhle čb byteček pěkný, na poslední fotce se mi moc líbí naplnění pořadače od Vitry - vypadá to tak hezky.

    OdpovědětVymazat
  3. :D já taky

    Uten.silo vypadá naplněné moc hezky a navíc tak jako ze života, žádných pár věcí na okrasu:)

    OdpovědětVymazat
  4. Právě, právě - tohle prostě umí jen Vitra:)

    OdpovědětVymazat
  5. Tato barevná kombinace je krásná, i celkový dojem, nicméně těch věcí je tam na mě popravdě moc :-) Ale chtěla jsem hlavně říct, že tvůj pocit naprosto sdílím. Vždycky jsem toužila po velkém bytu či domě, ale ve skutečnosti zjišťuji, že právě ten malý byt a menší prostory jsou mým útočištěm, kde se cítím mnohem bezpečněji než ve velkých prostorách.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Jj, to jsem přesně myslela, hezky si zalézt do kouta. Teda aspoň na chvíli :D

      Vymazat

Díky za váš komentář.

Thanks for your comment.