Věřím, že Das Haus už jste si všichni prohlédli, je tedy čas se podívat na další stánky na imm 2013 v Kolíně nad Rýnem.

Hope you have already had a look at Das Haus stage, now it is time to explore others on imm 2013 in Cologne.

Co ještě bylo v Kolíně k vidění? Tak samozřejmě firmy, u kterých ani neočekáváme, že by zklamaly.

Vitra a jejich novinka - poličky Corniches navržené sourozeneckou dvojicí Ronan and Erwan Bouroullec.


(Pokud se vám Corniches líbí a jste majiteli iPhonu, můžete se pokusit vysněnou sadu polic vyhrát ve Facebook soutěži Vitra. Jestli byste rádi vyhráli, ale chybí vám k tomu ten správný telefon, nezoufejte, ještě pořád můžete od 4. února pro soutěžní snímky hlasovat a tím se zařadit do doplňkové soutěže a malou sadu 3ks.)

KartellKartell a Španělka Patricia Urquiola. Křeslo Comback nyní představené i v houpací verzi s dřevěnými ližinami. Dřevo? Kdo by to byl do Kartellu řekl? 

A sofa Foliage. Ať žije prošití.


Ale Kartell není jen Patricia, zapomenout na Starcka by byla hrubá chyba. Svícen Abbracciaio.


Po sérii retroinspirace něco futuristického. Stolní svítidla Taj a Taj mini - designér Ferrucio Laviani.Gervasoni

Že zajímavé prošití je prostě in předvedl i další italský výrobce - Gervasoni. Pohovka Nuvola od Paoly Navone. Stánek Gervasoni se nesl v přírodnějším tónu.


Muuto
A kde jsem strávila nejvíce času? Ve stánku jedné z nejoblíbenějších firem - pochopitelně skandinávské - Muuto. V hlavním centru pozornosti židle Nerd Davida Geckelera.A několik stálic, po kterých pokukuju už dlouho a jen jsme se utvrdila, že je nutně, ale nutně potřebuju. Prý můžu napsat Ježíškovi 2015:))

Čajový set Bulky Jonase Wagella má prostě kouzelné "bulky" detaily.Wood Lamp od TAF Architects. V jednoduchosti je krása.

Ton
Jediný český zástupce na imm 2013 v sekci nábytku byl Ton. Ostudu rozhodně neudělal.Potěšilo mě použití svítidla Muffin od Lucie Koldové a Dana Yeffeta pro Brokis.A nakonec dnešní série ještě designová klasika z Finska - Artek. Stolička Stool 60 Alvara Aalta letos slaví už osmdesáté narozeniny! K této příležitosti dostala nové barevné kabátky, o jejichž návrh se postaral německý designér Mike Meiré (stejně jako o návrh stánku).

Foto Artek Facebook
Příště se ještě podíváme na novinky, které se daly zahlédnout v sekci Interior Innovation Award 2013. A na střípky, které mě zaujaly. (Snad to příště bude dřív než za týden:)

Images: designinwhite (unless otherwise stated)

3 komentáře:

  1. Opět moc hezké shrnutí. Zamilovala jsem se do Bulky setu i do stolu, na kterém je položen - oč prosím jde? Díky:)

    OdpovědětVymazat
  2. Iri, děkuju. Stůl se jmenuje Around a navrhnul ho Thomas Bentzen pro Muuto - http://www.muuto.com/collection/Around_Coffee_tables/. Taky bych nejradši zapsala na seznam přání oboje:)

    OdpovědětVymazat
  3. Super, díky. Koukám, že ho mají i ve víc velikostech. Krásné fotky s ním na webu mají, ach jo:)

    OdpovědětVymazat

Díky za váš komentář.

Thanks for your comment.