Jestli sledujete dění v oblasti interiérového designu, jistě jste zaregistrovali, že veletrhová sezóna je v plném proudu. A pokud má něco v podtitulu "Create. Furnish. Live.", velmi to upoutá moji pozornost. A když se to koná nedaleko, pak je jasné, že tam nemůžu chybět. Možná už tušíte, vydala jsem se v neděli na veletrh imm do Kolína nad Rýnem.

My visit to imm Furniture Fair in Cologne. It was huge, it was so inspirational. I couldn't imagine a better way to spend cold Sunday of January:) Let's have a look at first part of my little reportage - this time about installation Das Haus by venetian designer Luca Nichetto.

Kdysi jsem pár veletrhů navštívila i v Praze, ale obvykle jsem odcházela s rozpačitými dojmy. Tušila jsem, že imm bude úplně něco jiného. A bylo! Nelituju, že jsem vytáhla i svého muže, nelituju, že jsme se na cestu vydali v té nejnemožnější chumelenici a po dálnici jeli krokem. Stálo to za to.

Veletrh je to obrovský, tedy bylo hned jasné, že všechno se zkouknout nedá. 


Přišli jsme severním vchodem, takže expozice Smart byla taková rozkoukávací. Kolem velkolepých a nablýskaných expozic souběžného veletrhu s názvem Living Kitchen jsme jen prolétli, European Lifestyles a Global Furniture Expo podle názvu znělo docela slibně, byla to ale nuda. Úzce zaměřené expozice Comfort, Prime a Sleep jsme ani nestihli.  Modře označené expozice Pure a Design Talents, to bylo to pravé ořechové! A protože vjemů a pokoukání bylo opravdu hodně, budu vám to servírovat po částech.

Díl první - Das Haus
Pokud bych měla bez dlouhého přemýšlení popsat, jaký trend byl v Kolíně k vidění, potom by to byl velký vliv skandinávského designu (taky je the best, no ne:)) + elegantní retro 50.- 60. let + sepjetí s přírodou.

A přesně tyhle atributy měla expozice nazvaná Das Haus - Interior on Stage


Jedná se instalaci představenou přímo pořadatelem. Poprvé se tento koncept objevil v loňském roce, takže letos to vlastně byla už tradice. Tentokrát byl čestným hostem benátský designer jménem Luca Nichetto, jehož úkolem bylo představit svou vizi dokonalého domu 2013. Při navrhování interiéru použil jak jím navržený nábytek, ale i slavné stálice světového designu.Zdi vlastního domu tvoří lamely, průhledy jsou vyplněné pokojovými rostlinami. "Dům" tak dýchá, je otevřený, přitom poskytuje soukromí.

A teď už hurá do interiéru.


Ačkoli se to z těchto fotek nezdá, dům byl přeplněný návštěvníky. To mělo dva následky. Za prvé bylo velmi obtížné fotit něco jiného než záda jiných lidí, a za druhé se mému muži (který velmi špatně snáší davy) udělalo špatně a tak to vzal úprkem z "domu" ven a já vyděšená vlála za ním. Naštěstí se to hned spravilo, já se ale do domu už nevrátila. Proto pokud vás Das Haus zaujal, koukněte do Facebook alba designera tady, fotky stojí za prohlédnutí. 

A pokud vás zajímá, jak vypadal Das Haus vloni, koukněte sem.

Líbilo? Pak přijďte i příště, bude se v prohlídce pokračovat:)

Images: Plan imm, photos designinwhite

10 komentářů:

 1. Super report! Dům jdu prozkoumat ještě na tom FB (koukám, že v něm samozřejmě nechybí Eames Bird.)) Ale ty trendy - skandinávie, retro, příroda, ty už jsou několik let, ne?.) Je to ještě vůbec trend? Připadá mi to spíš už jako standart a toužebně vyhlížím něco freshly new:)

  OdpovědětVymazat
 2. Nechybí - taky jsem si na tebe vzpomněla, když jsem fotku vkládala:)
  Jj, v tomhle směru nic nového, ale za sebe musím říct, že je mi v tom trendu dobře.
  A trend ve smyslu směřování může být neomezeně dlouhý, ne?:)))

  OdpovědětVymazat
 3. To je fakt:) Stejně ale trochu cítím v kostech začátek nějaké infantilní éry plné pastelů, panenek a pohádkových motivů jako reakci na "šedou" dobu krize:) Tak uvidíme.)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Že by shabby chic:))) Ale barvy - to zas jo, ty byly k vidění, i pudrové odstíny, pastely, ale taky už se to nějakou dobu šíří právě ze severu, žádná novinka:) A vlna neonu byla docela dobrou reakcí na šeď, co?:))

   Vymazat
  2. No to je vlastně pravda, ty si moje designová odbornice:) Radši už tu nebudu nic vymýšlet a radši jen pokorně číst:))

   Vymazat
  3. Jéžiš, to zas ne! Za prvé nejsem odbornice:), za druhé by to byla škoda:))

   Vymazat
 4. Tak to já určitě příště přijdu :-). Super reportáž z "pořádného" veletrhu. V Čechách to je fakt bída, vždycky si říkám, jestli má vůbec cenu na veletrhy chodit, pak tam jdu, a pak lituju, že to zase nestálo za to...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přijď:) Pořádný veletrh to byl, ale se zbytkem reportáže jsem nějak pozadu:)) Veletrhy v Česku mě po pár zkušenostech už nelákají, ráda jsem zašla na Designblok, to jo, akorát jsem si často mezi těmi super cool náctiletými připadla jako důchodce:)))

   Vymazat
 5. Das Haus se der Designer opravdu povedl. Baví mě kombinace barev, retra a šedé /vůbec by nevadil pohledový beton/ a taky ta spousta kytek, ty mi tam přijdou dost podstatné. Však Eamesovi jich měli full house. Už se těším na další report, liebe Frau .)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jj, kytky, ty byly všude. Jsem si myslela, že tě Das Haus potěší:) Und Danke sehr, meine Freundin:)

   Vymazat

Díky za váš komentář.

Thanks for your comment.