Třetí a poslední ohlédnutí za imm 2013 v Kolíně nad Rýnem.

The third and the last look at imm 2013 Furniture fair in Cologne.


Každý rok uděluje instituce German Design Council několik ocenění, jejichž držitelé pak mají tu čest být představení na imm. V hale 3.1 pak návštěvníci mohli shlédnout produkty s titulem Interior Innovation Award, German Design Award nebo D3 Design Talent. Navíc se tu jako každoročně objevila sekce D3 Professionals, která dává nezávislým designerům a studiím příležitost prezentovat své produkty. Na celý seznam oceněných se můžete podívat tady, tady a tady. já vám teď letem světem představím jen několik málo z nich.

D3 Design TalentsMladá švédská designérka Jenny Ekdahl a její komoda Dear Disaster odkazující na hrozbu přírodních katastrof způsobených civilizací. "Šupiny" se dají naklápět, přírodní strana představuje písek, modrá moře. 

Interior Innovation AwardNástěnné panely Pillow, design Smool, výrobce Cascando.Stoly Insekt desk +KIDS (vlevo, design Buisjes en Beugels, výrobce ARRé Design) a  Stanley (vpravo, design Mike Ruch, výrobce Lambert).


Teepee Mikasi, design Confused Direction, výrobce Müller Möbel, venkovní křeslo Fifty, design  Dögg & Arnved Design, výrobce Ligne Roset a krbová kamna Solitherm design a výroba CERA.

Pepe Heykoop je designer z Amsterdamu, jeho sestřenice Laurien Meuter založila charitativní organizaci The Tiny Miracles Foundation, která pomáhá chudým oblastem v Indii. Vybrali si chudinskou čtvrť v Mumbai, ve které žije zhruba 700 lidí bez střechy nad hlavou v komunitě zvané Pardeshi, a která je známá především provozováním nejstaršího řemesla. Cílem projektu The Tiny Miracles je do roku 2020 vyzvednou tuto čtvrť z bídy a přivést obyvatele k soběstačnosti pomocí vzdělávání, zajištěním zdravotní péče a práce. Dříve se společnost živila pletením košíků, dnes je poptávka po nich nedostačující a jiná příležitost k obživě tu není. Pepe proto učí místní novým řemeslům a navrhuje produkty, jejichž výroba a prodej může komunitě zajistit tak potřebný příjem. Na více se můžete podívat na videu.


V letošním roce Pepe Heykoop představil nové produkty - koženou vázu Matka, kožené lampy a papírové geometrické vázy.Dalším vystavovatelem, který podává pomocnou ruku, byla značka Unseen Products, která tímto projektem dělá prostředníka mezi prodejci ve vyspělých zemích, designéry a mezi drobnými výrobci v zemích rozvojových.
Interior Innovation Award získala i společnost Naber letos za kuchyňský ventilační systém Compair, mě ale zaujal především jejich kuchyňský systém Concept Kitchen, za které společnost získala ocenění již v předešlých letech.


Neméně se mi líbí i produktové video Concept Kitchen, tak jestli ještě nemáte videí dost, koukněte na něj. Je to takové malé a příjemné umělecké dílko.


V sekci D3 Professionals byl velký zájem o produkty s příznačným názvem noroom. Za touto značkou stojí designér Michael Hilgers, který vytvořil sérii nábytku pro opravdu malé prostory. A protože i výstavní prostor noroom byl opravdu malý a zájem návštěvníků velký, omluvte prosím kvalitu fotek - vyfotit to nějak solidně a bez lidí bylo téměř nemožné.
A teď už jen letem světem, co mne zaujalo a ještě jsem neměla příležitost představit.

Zajímavá modulová kuchyně designéra jménem Elia Magnia pro italskou firmu Skitsch.


Příjemná zelená expozice španělského výrobce zahradního nábytku Kettal.
A další z mých položek na seznamu přání, police Pocket a policový systém švédského výrobce String - skandinávská nestárnoucí klasika.

Vtipná expozice přesně korespondující s reklamní fotografií, kterou stylizovala slavná Lotta Agaton.


Fatboy představil nové vzory inspirované Orientem, které se objevují jak na klasickém sedacím vaku, tak na novinkách v nabídce - koberci s názvem Non-Flying Carpet nebo sedacích polštářích Cuscino.


Podobně jako další novinka od Fatboy, dvoumetrový sedací zajíc jménem C09, jsme se cítili po celém dni na imm 2013 i my (a upřímně, i teď já po sepsání tohoto předlouhého příspěvku bohatého na odkazy, který byl rozpracovaný v konceptech plných 14 dní). A doufám, že se vy tak necítíte po přelouskání mého elaborátu.


A protože teď už máte představu:), jak náročná, i když nekonečně inspirativní, naše návštěna v Kolíně nad Rýnem byla, na závěr musím poděkovat mému muži, že to se mnou absolvoval a jako poděkování vám ukáži, co se mu líbilo na celém veletrhu plném nádherných designových produktů nejvíc. Ano, byla to reklamní, dálkově řiditelná vzducholoď :DDD

Žádné komentáře:

Okomentovat

Díky za váš komentář.

Thanks for your comment.