Několik fotek z města, ve kterém bydlíme, aneb včera jsme se byli projít.

A few images from our town.

Když už někde zmiňuju, kde bydlíme, obvykle uvádím Düsseldorf. Pravdou ale je, že bydlíme v malém městě, které je hnedle vedle. Jenže, když se přestěhujete 800 km, tak vám na nějakých pár metrech už nesejde. Včera jsme se vydali na malou procházku, tak vám ten "náš" Meerbusch teď představím (a možná některé i zklamu, protože "náš dům" na fotkách není:)

Jsou tu domy velké i malé, staré i nové, většina z nich je obložená lícovou cihlou. Počasí proměnlivé.
Prý je to milionářská lokalita - golfové hřiště prostě nesmí chybět.


Správná luxusní oblast má i své "podzámčí" - hádáte správně, tam někde v dáli bydlíme, v malém bytovém domě, v malém bytě.


A jako v každé správné luxusní čtvrti tu létají letadla proklatě nízko (že by se inspirovali v Horoměřicích u Prahy:))) Mezinárodní letiště Düsseldorf je vzdálené asi 5 km - setsakra blízko. Někdy je to pořádný mazec, ale i po roce a půl mě letadla i se svým burácením spíš fascinují než obtěžují. Evidentně ne každý to vidí stejně.Občas je tu až vtipno - toto jsou ty decentnější a vkusnější příklady:)

Jo - a vypadá to, že k nám před dům už přišlo jaro.


A co vy? Byli jste se o víkendu projít?

Foto: designinwhite

6 komentářů:

 1. Krásné fotky a funny popis.) A já se zároveň poprvé dozvídám, kde bydlíš:)

  OdpovědětVymazat
 2. Tam je pěkně :-) ! letadla miluju tak, že nás můj milý při poslední návštěvě Vídně ubytoval v NH hotelu přímo na letišti - celou dobu jsem z postele sledovala přistávací dráhu :-) no úchyla !

  OdpovědětVymazat
 3. Díky za procházku! Ta německá upravenost podle pravítka je prostě fascinující i přes ty frohe detaily. Lícové cihly mají své kouzlo. Co jsem měla doma miminka, tak je téma letadla a já velmi veselé melodrama - i když už mě to trošku přešlo. A ta vistárie na předpředposlední fotce - to bude pokoukání až rozkvete, to nám pak musíš vyfotit .)

  OdpovědětVymazat
 4. Kouzlné! Vypadá to klidně, mile a upraveně, tedy až na letadla:-). Mnoho pozdravů za hranice

  OdpovědětVymazat
 5. Díky všem za komentáře.
  Je tu krásně, i když mám občas pocit, že na mě až moc klidně:) Co taky čekat od někoho, kdo považuje letadla za plus? :))

  OdpovědětVymazat
 6. To je vtipné, jak jsem začala číst, že uvádíte jako bydliště Düsseldorf, ale..., tak jsem si vzpomněla právě na Meerbusch, kde jsem před nějakými 6 lety navštívila svou kamarádku...

  OdpovědětVymazat

Díky za váš komentář.

Thanks for your comment.