Člověk se tu včera rozplývá nad jarem, mocně posilněn prvními jarními slunečními paprsky. Jenže ono se rádo zapomene, že jaro může být i šedivě upršené. My na to ale máme meducínu. 

Against rainy days. My little pleasures to brighten things up.


Černá káva v bílém hrnku. Úžasný černý hlas v nových bílých sluchátkách.  


Objednaných teprve včera s doručením ve čtvrtek, ale zaslaných hodným panem Amazonem už dneska dopoledne! A to zároveň s novou knihou Northern Delights, ve kterých má své talentované prsty i Švédka Emma Fexeus, autorka blogu Emmas Designblogg. A protože nejsme troškaři, dávku skandinávského designu si rovnou ztrojnásobíme.


Vytáhneme knihu Handmade Living designerky Lotty Jansdotter, která sice žije v Brooklynu, ale původem je také Švédka. Jak oni to tam nahoře (jako na severu) dělají, že jim jde všechno tak pěkně od ruky? Asi dar shora (jako shůry). Třeba nám to prozradí březnové číslo nizozemského časopisu Eigen Huis & Interieur, které je celé věnované právě skandinávskému designu. Sice si moc nepočteme, ale přece se tvrdí, že obrázek je za tisíc slov.


Z tolikeré krásy jsme už pěkně uondaní, dáme tedy prostor vitamínům. Mňam.

A víte, že to zafungovalo a šedivé mraky se protrhaly? A co děláte vy proti šedi?

Photo: designinwhite

10 komentářů:

 1. Páni, to jsou krásný fotky! Proti šedi mám nejraději heřmánkový čaj s medem a citronem a nějakou pěknou hudbu. Ale takový krásný sluchátka teda nemám.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Báro, to moc děkuju, když to říkáš ty, tak to je pocta! Čaj taky můžu, i když heřmánek není můj favorit, spíš si ráda dám roibos.

   Vymazat
 2. Ta fotka se sluchátky a kafem je nej a popisek taky, ty jsi ale talent:) Mně teď v práci svítí sluníčko do očí, takže si na šeď nemůžu stěžovat, ale jinak proti ní jím sušenky Disco, prohlížím si Pinterest nebo čtu svoje nej comicsy.))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Talent? Toho pána neznám, asi bude hodně dobře skrytý :D
   A máš dobrý mix antišedivý mix!

   Vymazat
 3. Ha, já chci taky nafasovat všechnu tuhle protizimní výbavu! Srdce plesá, ááách. U nás strašně mrazivo, pak hádám bude na plavky;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A víš, že protizimní výbava zafungovala? :) Sice v noci pořád mrazivo, přes den už naštěstí třetí den slunečno. Tak snad to nezakřiknu:)

   Vymazat
 4. Věřím, že tyhle propriety zabírají na každý šedivý den. Všechno je nádherné a já jsem se tu príma naispirovala ;-).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na KAŽDÝ den, nejen na ten šedivý:)
   Tak to je príma:)

   Vymazat
 5. Když je venku na Jaře ošklivo tak mě energii nabíjí cokoliv zeleného - prostě čerstvě řezané kytky :-).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak zelenou můžu v kterémkoli ročním období, stejně jako kytky:) Taky jsem je už přidala do antizimního mixu! :D

   Vymazat

Díky za váš komentář.

Thanks for your comment.