Iri z blogu Můj dům, můj squat měla dobrý nápad. Dokonce výborný. Uspořádala kreativní soutěž "Zahrajte si na interiérové stylistky". Ha, to mě baví. Baví, ale stejně jsem to odkládala, prokrastinace je mé druhé jméno. A protože jsem včera musela letět do Prahy, ráda jsem odložila balení, které mě opravdu nebaví, a na poslední chvíli se jala fotit.

Ale ono to teda není jen tak. Co by jako na té fotce mělo být? Jsem se rozhlédla a napadlo mě to: "ÚLOVKY". Protože lovení, to mě teda taky baví moc. Koupit si něco hezkého je jistě potěšující, ale "ulovit" nějaký bezva kousek, to je úplně jiná třída. Všechny mé poklady tady zachycené jsou totiž z blešáků, aukcí, akcí, výprodejů a tak.

Nejlevnější - dřevěná miska na ovoce za 50 centů z blešáku v belgickém Oostende.

Nejpřekvapivější - 40% sleva na Eamesovic ptáka, která po mé objednávce záhadně z eshopu zmizela. Že by se tenkrát (před 4 lety) jen někdo upsal při vkládání? Nevím, ale poslali ho:)

Mým mužem nejméně oblíbená - "zlatá" lampička z Aukra za celých 29 korun českých, doplněná stínidlem Garland od Torda Boontje (Habitat).

Nejvíc "jako" - závěsné svítidlo jako od Toma Dixona - ve skutečnosti obyč svítidlo z holandského hobby/ bau marktu jménem Praxis.

Nejprůhlednější - skleněný poklop/kupole s podstavcem - holandský obchod s všemožným zbožím pro bydlení vhodným (často kýčovitým) - Leen Bakker.

Nejvíc k neuvěření - Egg chair - dánský online aukční dům Lauritz - jo, pořád tomu ještě nemůžu věřit:)

Nejrychleji rostoucí - Ficus lyrata - Ikea - akorát loni na podzim byla v akci za 5 ojro evropských a byla o 30 čísel menší.

Nejspontánnější - dřevěné krabice s měděnými úchytkami a obří dóza (pod stolem), která pořád ještě voní po heřmánku - při jednom sobotním výjezdu směr blešák jsme zjistili, že hned ve vedlejší ulici ruší lékárnu v retro stylu a bazarovým způsobem vyprodávají vybavení - na blešák jsme ten den nedojeli.

Nejvíc art - fotografie technikou vícenásobné expozice od Christoffera Relandera ze série We Are Nature, pořízeno na Fab za třetinovou cenu a HLAVNĚ bez nutnosti navštívit celní úřad:)

Nejvtipnější - peří - resp. zjištění, že mi popraskaly švy u péřového polštáře, no, aspoň se vysvětlilo, kde se to péří všude poletující pořád bere:)

Nejnovější - objev, že mnou vytoužený Kinfolk magazín prodává i Amazon (chtěla jsem si ho předplatit, ale opravdu se mi nechtělo dát navíc 40 eur ročně za poštovné z Émeriky)

Tak doufám, že tu tentokrát v Praze taky v bazarech něco ulovím:) 

36 komentářů:

 1. Úplně se mi z toho zatočila hlava.
  Četla jsem si a rolovala nahoru, abych se mrkla na fotku.
  Četla, mrkla. Aha.
  Četla, mrkla. Aha.

  Nádhera nejnádhernější!!! Cti to tvé zátiší okamžitě domů a chci tvou životní úspěšnost, hej Štístko! ... :o)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Haha, ono to takhle sepsané vypadá, ale je to "letitá" sbírka, no dobře, zhruba dvouletá (až na ptáka), ale těch neúspěšných lovů beze zbraní bylo mezi tím taky dost:)

   A děkuji mnohokrát:) Byla ve mě malá dušička, ono jít s kůží na trh je úplně něco jiného než jen tak poslat příspěvek:)

   Vymazat
 2. Přímo dech beroucí! Pokochala jsem se :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Báro, velký dík, tak si budeme držet palce:) Teda, ona stejně největší "výhra" byla ta tvorba samotná:)

   Vymazat
  2. Jsi jednoznačná favoritka, teda alespoň pro mě a potom ještě Katka z DesignVille. Držím pěsti oběma!

   Vymazat
 3. Odpovědi
  1. Jéje, se úplně pýřím a děkuji :) Však tvoje růžová kompozice taky super!

   Vymazat
  2. Za mě určitě ty a Monika z Vintagelover :)...a už jsem si po telefonu zamluvila ficus lyrata, jak jsme jím u Tebe úplně okouzlena!

   Vymazat
  3. Tak to je snad ta úplně největší pocta být inspirací k reálnému činu. Vivat akční Olívka:)

   Vymazat
  4. Moc moc gratuluji k vítězství! Je opravdu zasloužené. Já se raduju s Tebou a mým pidi ficusem lyrata!!! :)))

   Vymazat
  5. Tak to vám oběma moc děkuju. A přeju, ať prcek roste jako z vody :DDD

   Vymazat
 4. Téda, moc pěkné úlovky, a krásně nakomponované... Souhlasím, pro mě něco najít v bazaru na blešáku, ve výprodeji nebo u popelnice je úplně jinej level než nakoupit normálně. Tak ať máš nadále takové štěstí při lovu :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ó, děkuji. Jsem se přistihla, že plánuju výlety po přilehlých městech evropských podle toho, kde se zrovna koná blešák, chichi:)

   Vymazat
 5. No teda ... asi si dokážeš představit v jakém jste teď dsignovém transu. Ty umíš! Kromě překrásných fotek se mi strašně líbí samotný nápad a jednotlivé popisky.) Lampa v poklopu je geniální, náhodná peříčka něžná, a pták ... no co na tu výhodnou koupi můžu říct.)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Iri, ty umíš tak hezky pochválit:, se tetelím:) Soutěž se ti povedla, výborný nápad tě napad, ale teda to rozhodování ti vůbec nezávidím, všechny fotky jsou vážně povedené.

   Vymazat
 6. Jsem ráda, že Iri přišla s touto soutěží, protože jsem objevila hodně šikovných lidí :-). A asi jako Rosa. Lítala jsem nahoru a dolů a pak jsem se jen kochala. Krásné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky moc:) Doufám, že to skrolování nezanechalo stopy opotřebení na myši :D Vkládání bych měla pro příště vymyslet asi nějak líp :)

   Vymazat
 7. Dost dobrý! A Egg chair, ááách!!! Haha, tak řada mých favoritů na vítězství se rozšířila na pět:) Fakt krásný, jak to všici děláte, to teda nechápu...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevím, jak jste to dělali vy všichni ostatní, ale můj postup není následováníhodný - vztekám se (vnitřně), že mi nejde focení, pak se vztekám, že mi nejde úprava fotek, pak to nahraju, zavřu oči a pošlu:DDD

   Vymazat
 8. Ááách, závidím blešáky, úlovky a tleskám stylingu! .)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Však víš, někdy je úlovek, často není žádný a to pak není co závidět:D A děkuju, mým cílem je propracovat se ke schopnosti nafotit minimalistickou fotku, jejíž síla je v atmosféře - jako to umíš tak krásně ty!

   Vymazat
 9. Nemám slov, krásné fotky, krásné úlovky :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju. A mám se ohledně focení od tebe ještě hodně co učit ;)

   Vymazat
 10. Tak tomu se říká Úlovky s velkým Ú (může se to tak vůbec říkat? :-) :-) A foto se teda též povedlo dokonale!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Může, když to není s kroužkem :DDD A děkuji:)

   Vymazat
  2. Gratuluju k výhře!!! Zasloužené vítězství!!!

   Vymazat
 11. Krásné úlovky, navíc každý s vlastním příběhem, parádní profi styling a fotografie jak do časopisu. Prostě úžasné!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Příběh, to je pro mě základ, bez toho bych se neobešla. Vůbec si nedovedu představit, že bych si někým nechala navrhnout interiér. Si to radši udělám po svém, třeba "špatně", ale s příběhem:)

   Vymazat
 12. Paráda! Baví mě moooc (samozřejmě kromě toho, jak to vypadá), že je to takové ze života... :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chachá, a co teprve kdybych vyblejskla ten okolní balící chaos, to by teprve bylo ze života :DDD

   Vymazat
 13. Ach .... to je nádhera .... gratuluju .... ta výhra je vážně oprávněná .... Marki

  OdpovědětVymazat

Díky za váš komentář.

Thanks for your comment.