Zeptejte se mého muže, jakou věc by si přál a pravděpodobně z něj žádnou odpověď nedostanete. Zato já - pořád něco! A tak pinuju piny na Pinterestu, až jsem z toho upinovaná. A aby toho nebylo málo, ještě si dělám grafické seznamy. Protože mě baví. Baví mě na jiných blozích, baví mě je i vytvářet. A myslím, že bude i zábavné se na ně podívat třeba za rok. Co z toho se vážně splní? Co si bude úspěšně držet čelní příčku v seznamu donekonečna? U čeho si v budoucnu řeknu "dobře, že jsem to nekoupila"? Kdo ví? (A jen tak pro jistotu, tohle není a nebude žádná reklama, je to prostě jen zábava.)

Translation:
My long time wishlist, mainly in black and white. 
1. lamp Flos 265, 2. blanket Cross by Pia Wallén, 3. Vipp15 bin, 4. occasional table  LTR by Eames from Vitra, 5. RAR rocking chair by Eames from Vitra, 6. shower curtain Half moon and 7. matching laundry basket from Ferm Living 8. Plus beddings in nude from Normann Copenhagen.

Hned první můj seznam je interiérový, i když v budoucnu občas zabrousím asi i do jiných oblastí. Ale tyhle věci se drží v zorném poli mého zájmu už dlouho - takže přetlak a musí to ven:)

1. Lampa Flos 265 - tak to je láska velká, dlouhodobá - protože je to lampa krásná a ještě veskrze praktická, anžto se dá nastavit, kam je zrovna potřeba, a rameno má předlouhé.

2. Pléd Cross, Pia Wallén - křížový trend mě  postihnul jenom trochu, ne že bych potřebovala křížky kde se dá, ale tahle deka od Pii Wallén, to zas jó. Už prvorozená deka z ekologicky produkované vlny jménem Crux mě upoutala, ale to bych musela asi nejdřív bohatě dědit. A pak přišla dostupnější Cross z bio bavlny a já si myslím, že když bych byla moc hodná, a slíbila, že pak dlouho nebudu nic chtít (ha, tak tady je ten háček), tak že by to eventuálně někdy v budoucnu šlo, možná. Ale zase jsem ji už viděla v tolika interiérech, že nevím nevím. Ba ne, pořád ji chci.

3. Odpadkový koš Vipp15 - trochu úlet snít nad nákupem odpadkového koše. Ale když mně se tak líbí! A taky je to jedna z mála možností, jak zkulturnit mrňavou nehezkou a nepraktickou podnájmovou kuchyň. Už už to vypadalo, že bych si ho mohla "napřát" pod stromeček, nakonec se ale Ježíšek rozhodl mě hezky překvapit jinak, takže si Vipp koš v seznamu ještě nějakou (dost dlouhou dobu) pobude.

4. Eamesovic stolek LTR od Vitry - malý, ale šikovný. Ten by se nám sem ještě vešel. Fakt.

5. A ještě jednou Vitra a Eamesovi - tohle houpadlo RAR si přeju už od nepaměti. A znovu kousek, který se zahlédne poměrně často. Ale o to právě jde - všimli jste si někdy, jak mu to sluší snad v každém interiéru bez ohledu na styl? Minimalistický, romantický, retro, moderní - všude mu to pásne - tomu se tedy říká nadčasový design!

6. Sprchový závěs Half moon od Ferm Living - ve skutečnosti jediná věc, kterou naše domácnost vážně potřebuje (to ostatní vážně nevážně potřebuju jenom já). A vlastně ani moc dobře nevím, proč už v koupelně nevisí, když je to tak vážné. No, možná vím - protože jsme úplně na začátku v rychlosti koupili obyčejný plastový. Žádná paráda, ale aspoň ladil s ručníky. Jenže ty plastové, to je vám hnus vážení, vyprat se to nedá, pomůže jen drhnutí kartáčkem. A když už ani to drhnutí nepomohlo a já se chystala objednat tenhle (hned jak bych se vrátila z Prahy), tak mi po Skypu můj muž hrdě hlásil, že koupil nový. Plastový. A ten už ani s ručníky neladí. Ale mám takové podezření, že i jeho dny se začínají sčítat!

7. Koš na prádlo Half Moon od Ferm Living - tak ten jisto jistě nepotřebujeme, ale když on má krásné kožené uši a se sprchovým závěsem mu to tak sluší (ha, básnické střevo se prosadilo).

8. A jdeme do finále - po samé černobílé, kapka barvy neuškodí. A ta nude na povlečení Plus od Normann Copenhagen je to pravé ořechové, teda ... tělové. Má to akorát jeden háček, polštáře mají dánský rozměr. A přestože máme tedy hezkou sbírku polštářů nejrůznějších velikostí, tenhle rozměr mezi nimi není. Nevíte, proč zrovna velikost polštářů je snad v každé zemi jiná? 

Tak to by pro dnešek stačilo, i na virtuální verzi nakupování jsem toho utratila až dost. Ale můžu prozradit, že v jednom případě nezůstalo jen u toho virtuálního. Chopila jsem se příležitosti a za sympatickou zhruba půlku jeden kousek objednala (ale asi si ještě chvíli počkám, než dorazí). 

Zkusíte si zatím tipnout, který by to mohl být?

3 komentáře:

  1. Já to tipuju na Eamsovic křesílko.) A výběr je krásný, hned bych si taky nějaké přání osvojila za své. A jinak já si tenhle seznam teď dělám přes Dejmidarek.cz, a tajně doufám, že třeba něco z toho ... někdy ... fakt dostanu:)

    OdpovědětVymazat
  2. Mě tohle taky moc baví, pomáhá mi to utřídit myšlenky a přáním pomoct na svět. A letos jsem ještě wishlist neudělala, ale více méně můžu zkopírovat :-D! Můj muž je stejný, já taky vzdychám nad odpadkovým košem. Tipovala bych něco od Ferm, když jsou ty výprodeje, ale asi to bude něco většího, že? :-) Nový rok plný splněných wishlistů a mnoho pozdravů

    OdpovědětVymazat
  3. Holky, jedna z vás se trefila :)

    OdpovědětVymazat

Díky za váš komentář.

Thanks for your comment.