Vždycky jsem si říkala, jak by mě bavilo pořádat večeře pro hromadu přátel. V těch představách se v kuchyni všechno peklo, vařilo a škvířilo v mnoha nádobách a velkých hrncích, sedělo se u velkého dřevěného stolu, který už lecos pamatoval. Ale uvařit večeři o několika chodech pro 6 lidí v mini kuchyni, s méně než základním vybavením, to byla výzva! Stejně jako prostření stolu - když totiž obvykle stolujete ve dvou, nějakou rozsáhlou výbavu nepotřebujete. 

Tak došlo na improvizaci - srazily se dva stoly, místo ubrusu pléd, čtyři sklenky na nožce doplnily dvě původně od jakéhosi dezertu, špejlemi ozdobenými vlaječkou z washi pásek se napichoval předkrm (antipasti), na lasagne bolognese čekaly příbory jednoduše převázané provázkem, tiramisu se jedlo stejnou lžičkou, kterou se míchala káva. 

Bylo to strašně fajn. Srandy kopec. 

Jako překvapení, dárek pro hostitelku - Citrus Limon. Mám z něj neskutečnou radost!

Transaltion:
It is not easy to host 6 people when you have a really small home thus limited space - for cooking, dining and storage. A little bit of improvisation - and voila here you have it. Two small tables became one, plaid as a tablecloth, for antipasti wooden skewers decorated with washi tape, cutlery tied with simple string prepared for lasagne bolognese, one tea spoon for both, tiramisu and coffee. But we had a great time together and lots of fun.

And I was given this gorgeous gift which I am in love with - Citrus Limon. Thank you!
16 komentářů:

 1. tuhle zelenou mám moc ráda a s těmi svícny to krásně ladí

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Njn, zelená je taková stálice u mě, tak jsme posbírala, co bylo :)

   Vymazat
 2. Takovéhle akce bývají stejně nejlepsi. Nejdriv plno stresu, aby se vse stihlo, vsem chutnalo, vsichni meli pribor a pak se na to vzpomina nekolik let jako na nezapomenutelne chvile, i kdyz kazdy pil z jine sklenky :) Stejne to vzdycky zalezi na lidech, kteri se sejdou a na HOSTICELI/LCE. Hezky jste to meli....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak tak, byla sranda a to je základní ingredience.

   Vymazat
 3. aj z mála sa dá veľa vyťažiť......Tebe sa to vydarilo jedinečne....a darček si dostala úžasný....jana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky!
   Z dárku jsem nadšená, snad v mé pěči přežije.

   Vymazat
 4. Hej,
  jakto že jste mě taky nepozvali?!? ... :o)
  Měli jste to krásné, nejkrásnější!!!

  PS: Úplně jsem se teď opotila, ale čím jiným se má jíst tiramisu než lžičkou?
  Zdraví Rosa z Jeskyně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jeskyňko, bylo to moc fajn, ale za těch 750 km z Prahy to zase nestálo:) Ovšem příště jsi zvaná, kdyžtak přikoupíme stůl a probouráme se k sousedům. Ad lžička - bych řekla čistou lžičkou, né tou od kafe, a obráceně :D Ale možná, že v nóbl společnosti na to berou spešl vidličku.

   Vymazat
 5. Úžasná improvizace! U takové tabule se muselo báječně hodovat :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Kláro, jsi borec. Já improvizaci můžu, ovšem ve spojení s hosty bych byla dost nesvá, neb pro návštěvu jen to nej! Citrus Limon je překrásnej, asi jediná "kytka pokojová", kterou bych si domů dala, ale on by asi mou péči těžko přežil.

  OdpovědětVymazat
 7. Jsi mistrině improvizace! Ale tím lemon trees se návštěva dokonale stylově strefila! Teď, milá paní, ale budete muset být opatrná, víte jak to bylo v pyšné princezně!

  OdpovědětVymazat
 8. Přes noc neuvadla, tak nám to snad bude spolu klapat :)

  OdpovědětVymazat
 9. Jsi největší borec! Krása, bezvadné, nápadité, prostě "eFeF" aneb po ostravácky Fakt Fajné! :)

  OdpovědětVymazat
 10. eFeF, to musím zavést, protože to zní fakt fajně:)

  OdpovědětVymazat

Díky za váš komentář.

Thanks for your comment.