Všude teď čtu, jak jsou pokojové rostliny trendy. No já nevím, ale jako trend je nevnímám, protože pro mě byly vždycky nezbytností. Odjakživa. Jak v místnosti není kytka, tak je to neosobní hotelový pokoj. 

Jenže ... jak jsem si tak pobývala v Praze, oni mi ty chudinky chřadly. Bylinky to vzdaly hned první týden, kdy tu byly úplně samy. Pak se A. sice vrátil a i se fakt snažil, ale prý se těm přeživším po mně stýskalo natolik, že si v chřadnutí klidně pokračovaly dál. Teď mají ozdravnou kúru, mají se čile k světu, ale do plné krásy jim to ještě nějakou dobu potrvá. Jenže já chci zelenou krásu hned. Žádný odklad! Musela jsem si tedy pořídit jednoho nováčka. Zvítězil Zamioculcas. Protože má od přírody krásně lesklé listy. A protože moc nežadoní o vodu a je tedy šance, že si samotu nebude brát osobně. Třeba si příště ani nevšimne, že tu nejsem.

Jenže jsem si myslela, že nádob tu mám dost. Omyl, všechny jsou mu malé a plasťák z poloviny kouká. Oprava, koukal. Napravilo to mé vteřinové DIY. Možná jednominutové. 45 vteřin hledání materiálu, 15 vteřin "výroby". Papír, kterým byla vyplněná jakási krabička. Motouzek z balíčku, co přišel. Hotovo. 

Lepší, mnohem lepší. Myslím, že se z provizoria stane trvalý stav, tak se mi to líbí. Naturálně, to je prý taky trendy:)8 komentářů:

 1. Sluší mu to moc! Taky jsem chvíli měla papírový obal. Zamioculcas je orpavdu nenáročná kytka, přežívá i moji péči res. nepéči celkem statečně :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky. Další výhodou je, že jak si tak plasťák trčí uprostřed a nedosáhne na dno, je místo na přebytečnou vodu a nepřemokří se kořeny. Dvojitá výhra:)

   Vymazat
 2. Bezvadné! Tyhle papírové obaly se mi ohromně líbí. A zamioculcas teda roste i mně a to už je co říct. Několik "odchovanců" už jsem musela odnést do práce, my to máme takový skleník, protože už se nám nevešly do bytu. A v životě ta kytka neměla mšice ani jiné brebery a škůdce! To je taky co říct! Tak hodně štěstí a ať se jí u Vás líbí! :)

  OdpovědětVymazat
 3. Jasně, že nejvíc trendy je ten pytlík s motouzem:-) Nic chytrého o domácí zeleni nepřipojím, protože kytky pralesní já vůbec nepěstuju, esteticky mi neladí a nějak jsem ještě nepřišla na důvod, proč si domů tahat další práci:-) Ale ty si pěkně pěstuj a žádné dlouhé výlety!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zrovna jsem se z jednoho vrátila, ale dlouhý (naštěstí pro kytky) nebyl:)

   Vymazat
 4. Pěkné Klári :) Několik much jednou ranou, přesně tak to mám taky ráda :D :) Btw ani jsem nepostřehla, že by pokojové rostlinky měly být teď "trendy", u mě jsou taky stálice :) :P
  TWF Kami*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jj, právě, že pro mě taky. Ale že je to trendy, píše hromada blogerů a blogerek, tak to musí být pravda :D S tímhle "trendem" se aspoň dokážu ztotožnit.

   Vymazat

Díky za váš komentář.

Thanks for your comment.