Matně si vzpomínám, jak jsem na začátku tohohle blogovacího dobrodružství měla představu, že budu hojně posílat vlastní fotky našeho domova. Ta naivní představa mě hodně rychle přešla. Dobře, něco od nás a pak spoustu fotek nalezených, však inspirace je potřeba. Taky ne? Kde to vázne?

Myslím, že už jsem na důvod přišla. Na vině jsou tři časové dimenze! V jedné si žijou plány, které můj mozek chrlí nadsvětelnou rychlostí. V druhé jsme pak já a realita podnájemního bytu. A ve třetí je realizace těch plánů, pro zjednodušení ji můžeme klidně nazývat šnečí. Jinak řečeno, přece nebudu posílat něco, co už v mých představách má dávno jinou podobu.

Dneska jsem si řekla, jestli ono to není jedno. A je! A tak vás zvu do jednoho koutu, ve kterém nikdy nebude krásná dřevěná podlaha ani bílé kazetové dveře, ale možná tam jednou bude natřená lampa. Nebo taky ne. 

Taky tu třeba už zítra nebude 80 let stará svatební fotka babičky, kterou si táta schovával. Protože mě nikdy nebavilo vystavování fotek. A sereptetky. A pracholapače. Jenže teď mě ta fotka baví.

Možná zmizí nebo se jen jinam přesunou i lumprty (co je lumprt už jsme si řekli, že?). Retro větrák, zrcadlo z bazaru a váza po oné babičce.A co ta lampa, kterou jsem našla v garáži? První myšlenka byla, že ji natřu na černo. Jako jsem to udělala před dvěma roky s blešákovou Jieldé. A pak se mi ta otlučenost nějak zalíbila. Autenticita!

Jenže teď bych nejradši přidala barvy. Myslím, že hořčicová z Toolboxu Arika Levyho by se mohla mohla zopakovat i na lampě. A k tomu cikcak černobílý textilní kabel pro kontrast.

Co myslíte, natřít? Nenatřít?


10 komentářů:

 1. Nenatírej! Tak krásnou odrbanost a patinu nikdy zpátky neuděláš...a ten zelený odstín ti tam krásně pastelově pasuje. Hlavně k tomu větrákovému lumprtu, to je bezva dvojka.-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pavlíno, přesně tenhle argument jsem si říkala. Doslovně! Ale trochu jsem se obávala, jestli to není jen snaha omluvit svoji lenost :) Asi tedy vrstvu barvy schytají jen židle z půdy, které nutně potřebují přetřít to shabby a nechat jen chic.

   Vymazat
 2. Nenatírat! I když já se na tento odstín barvy taky na podzim chystám, ale lampu bych rozhodně nechala tak a jak píše Pavla, výborně tam sedne. Mimochodem ten koukt je naprosto úžasný! A ta fotka!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Báro, přemluvily jste mě:) Však já tu hořčicovou propašuju jinde.
   Tak má to svý podnájmový mouchy, ale dělám, co můžu:D A k fotce - no jo, jsem nějak na měkko. Ale slušelo jí to.

   Vymazat
 3. Tiež si myslím, že nenatierať. Možno v inom interiéry hej, ale tam u vás nemá chybu tak ako je, tíško závidím takú parádu!!!

  OdpovědětVymazat
 4. Lampička je super, taky jsem za - nenatírat! :)) Evi

  OdpovědětVymazat
 5. :-D to jsem řešila a pořád řeším úplně stejný problém, ale já mám právě tu hořčicově žlutou Lidokov lampu a brala bych tu mintovou :-D Ale tak nějak se nedokáži vzdát té originality...

  OdpovědětVymazat
 6. Určitě nenatírat! A máš to u vás krásný! Už druhým rokem jedu na pastelkách a nějak se nemůžu vynadívat...

  OdpovědětVymazat
 7. Klári, i já jsem pro "nenatírat" .... krásně ladí s větrákem :o):o):o) a navíc má úžasnou patinu .... Marki

  OdpovědětVymazat
 8. Všem moc děkuju za komentáře!
  A taková shoda, jednomyslné nenatírat:) Patina tedy zůstane!

  OdpovědětVymazat

Díky za váš komentář.

Thanks for your comment.