Dlouho tu už nebylo nic podkrovního. To je třeba napravit. 

Protože tahle pařížská půda si to zaslouží. I proto, že mi trochu připomíná pražský domov. I když je vlastně dost jiná. Asi tak 2,5x větší, výhled má na pařížské střechy (ale ty pražské taky nejsou k zahození!), je zajímavě členitá a má aspoň část původních trámů zachovaných.

Možná je to knihovnou, ke které jsem se chtěla dopracovat. No dobrá, skončili jsme u mnohem menšího provedení z mainstreamové nábytkové konfekce, však elektronické knihy tolik prostoru nepotřebují (a nemají tak hezké hřbety:)) Těch "designových ikon" tam taky mají poněkud víc. Všeho s mírou, ne?


To už je teď jedno, máma si to tam dotáhne po svém. Akorát stropní osvětlení jsem ještě slíbila pořešit. Ony ty hrubostavební černé dráty vážně kazí dojem, zvlášť po těch letech. A tohle mi přijde jako dobrá isnpirace.

Architekt: Philippe Chiambaretta
Foto: Nicolas Millet

7 komentářů:

 1. Knihovna krásná, už jsem ji na nějaké fotce potkala. Přestože průběžně redukuju, nestačila by mi. Zrovna totiž řeším, kam s dalšími knihami. Včera jsem si koupila jednu, dnes druhou ... a pak, že redukuju!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :) Je mi jasné, že co se týká knih, jsem proti tobě žabař naprostý. Já zredukovala výrazně při stěhovaní na tu půdu, kdy A. vytáhnul asi 5 přepravek po schodech, protože výtah ještě nebyl zkolaudovaný, a řekl dost:). Tak jsem zbytek nechala u rodičů. A máma teď při stěhovaní na onu půdu zredukovala prostřednictvím antikvariátu a sanatoria - ty měli radost! Naštěstí jsem opravdu našla zalíbení v těch elektronických, s výjimkou knih o bydlení. Ty ovšem díky cenám nepřibývají takovou rychlostí. Ale stejně vždycky poslouchám, že stěhovat si je budu příště sama:)

   Vymazat
 2. Líbííí! Hlavně jsem napočítala dvě jelení hlavy, takže jasná věc! Velkým knihovnám já říkám velké ANO. A ještě je pařížský s pařížským výhledem. Kdo by tu jako nechtěl bydlet??? A ty dvě "kravičkové" židle jsou taky hrozně bezva!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Však jsem si na tebe po uzření jelenů vzpomněla :D

   Vymazat
 3. A pro mě je nej ta galerie obrazů a fotek. Až budu mít jednou takový prostory a stěny, taky si ji pořídím :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Ach ta knihovna +:-), u nás v bytě je teda méně místa, ale na knížky se vždycky najde koutek /...i když manžel už raději říká že mám zákaz chodit do knihkupectví, tak jsem začala chodit do knihovny :-D.../
  Ten koutek v ložnici s obrázky v bílém pozadí je krásný, jde z toho kus energie ;)

  OdpovědětVymazat

Díky za váš komentář.

Thanks for your comment.