Kdysi jsem narazila na dvě fotky interiéru, které se mi příjemně vryly do paměti. Skandinávský rukopis je tu citelný, ale zároveň je oživený výraznými barvami a o jednoduchosti a minimalismu tu taky můžeme mluvit jen s hodně přimhouřeným okem.

Pár let uteklo, má výrazně bílá a černobílá fáze pomalu odeznívá, a tenhle interiér na mě vykoukl znovu. Tentokrát v květnovém čísle ikea family live magazínu. A tak jsem se konečně dozvěděla, že je to domov Mii, kreativní ředitelky IKEA.To se mi teď hodně líbí. Natolik, že jsem si pro tenhle styl vymyslela vlastní terminus technicus - Skandinávismus říznutý Brooklynem :) Vidíte to taky nebo je to jen můj dojem?


A když už jsme u té IKEA, právě dneska vyšel v Česku nový katalog, můžete nakouknout tady.

Foto 1+2 Per Gunnarsson
ostatní Ikea Family Live, foto Adrian Briscoe, styling Pernilla Warnhammar

16 komentářů:

 1. Je u ní tak krásně, že by se člověk hned posadil a dal si kávu a povídal a cítil se hezky :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. a hned po kafi bych jí vystěhovala a nastěhovala se sama :DDD

   Vymazat
 2. Taky jsem z toho interiéru nemohla spustit oči. Ta kuchyň! Krása!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně, ta kuchyň je nejlepší. A vůbec, proč se moc nedělají dvířka s průřezy místo úchytek?

   Vymazat
 3. Takyse mi líbí, i když na mě je tam toho malinko víc než bych potřebovala. Nicméne to vypadá, že moje černobílé období taky pomalinku, ale jistě odeznívá :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já to mám ve vlnách. Jednou štosuju časopisy a knihy, obkládám se polštářema, chci mít věci po ruce. Pak mě to popadne, všechno musí jít z očí, zavírám věci do skříněk a užívám si sterility hladkých ploch... A tak pořád dokola :D

   Vymazat
 4. Tohle je přesně to, co se mi líbí. Je to taková směs, ale působí to neuvěřitelně útulně a věřím, že tady by se cítil doma kde kdo:-) Bez nechutně drahých kousků od designérů, díky nimž se většina "IN" interiérů halí do uniformity. Běžné kousky z Ikea jsou použity hezky a přitom to netluče do očí made in IKEA. Mě se tady líbí:-) Co se obyváku a kuchyně týká. Koupelna, ložnice a pracovna už nejsou mé cup of tea..Martina

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak tak. Já vždycky říkám, že všeho moc škodí. Moc designérských kousků, stejně jako moc IKEA. Není nad osobitý mix, od každého trochu, ale správně namíchané.
   A jestli mě něco trochu ruší na tomhle interiéru, tak jsou to skleněné police a cingrlátka v ložnici. Ale třeba pracovna se mi líbí dost.

   Vymazat
 5. Taky mě v ikealiving zaujalo její bydlení. Kombinace je fakt skvělá. No a ty vlny oblíbenosti barev a věcí máme asi všechny tak nějak podobně. Zkrátka změna je život:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. My, co blogujeme o bydlení, určitě:) Znám takové, co by to považovaly za ztrátu času :D

   Vymazat
 6. Byt je to krásný, ale má tam na mě až moc věcí :)) Mně se zase líbí koupelna a pracovna asi nejvíc...i kuchyně je fajn, jen bych věci z linky všechny někam uklidila...Momentálně jedu na monochromatické černo-bílo-šedo-dřevěno-rostlinné vlně, tak uvidíme, jak se to vyvine dál :)) Evi

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Však je příklon k minimalismu u tebe na blogu vidět, krásné to tam máš!

   Vymazat
  2. Klári, moc děkuji, snažím se :)) Minulý týden jsem se vrátila z Kodaně, bydlely jsme s kamarádkou v moc pěkném bytě přes Airbnb, takovém skandinávsko-pastelkovém, tak brzy vystavím nějaké fotky :))

   Vymazat
  3. Jé, tak to se moc těším:)

   Vymazat
 7. To mám radost, že jdeš víc do barev. A vystihla si to přesně, taky tuhle americko-skandinávskou kombinaci vidím. Ale zase jsem četla, že Švédsko má ze všech skandinávských zemí největší sklon k dekorativismu, takže je to možná i tím. Začínám mít pocit, že mluvit o skandinávském stylu jako o jednotném je velmi, velmi nepřesné.)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přirozený vývoj:) I když neutrální základ zůstane asi vždycky.

   To je jasný, když se řekne skandinávský interiér, tak si stejně každý představí něco jiného - od country, po grafickou černobílou až po tlumenější dánský design poloviny minulého století (a platí to nejen o tom skandinávském). A díky dostupné inspiraci na internetu, která nezná hranice, a oblibě míchání "stylů" už je dneska opravdu těžké nějaké škatulky vymezit.

   Vymazat

Díky za váš komentář.

Thanks for your comment.