Varování: Tenhle příspěvek bude o vyznání lásky. A pochopím, když zůstane první část nepochopená:)

Já totiž miluju věci promyšlené a vyhloubané, které se nakonec přerodí v něco krásného. Ačkoli mě blogování strašlivě baví, asi ještě o žďabek víc je zábavné měnit vzhled blogu. To šťourání se v kódu, "čtení" všech těch závorek lomených i složených. Zjišťování, proč je to tak a ne jinak, kde co má své místo. Proto tenhle blog už zažil vzhled nejeden. 

Jenže ... víte, co je ještě lepší? Pomocí těch závorek, písmenek a číslíček splnit přání a vylepšit blog někomu jinému! Protože to přináší kopec radosti na obou stranách. Protože to podněcuje zkusit zase něco nového. Hloubání, co by se tak mohlo líbit nebo naslouchat tomu, co si jiní přejí. Promýšlení a odhadování, jak by se dalo jejich blogerské vystupování a povaha vyjádřit vizuálně.

A s několika z vás už jsme tomu přišly na kloub. Ale o tom jsem vám už psala (tady). A teď jsem ještě zjistila, že o spolupráci s Rosou jsem vám úplně zapomněla napsat. To je ale ostuda! Ale zase už je to měsíci prověřené, tak koukněte.

K mojí velké radosti pokračujeme. Nejnovější předělávky postihly další dva jistě všem důvěrně známé blogy.

Olívčina Mode De Boulangerie
Olívka napsala, že chce změnu šatníku a to asi takhle nějak: "Všechno hezky b&w, uspořádané, má to systém, nepřepláclé, jasné, všechno se hned najde, je to čisté a takové prostě simply simple."  Takže simply. Místo černé tmavě šedá pro zjemnění a francouzský šarm. Pro oživení a aby nebyla nuda Olívky oblíbená růžová při najetí na odkaz.
Povedlo se? Olívka a já si to tedy myslíme!
Jak jinak než ilustrovaně? Ještě líp - s autorskou ilustrací (jak vznikala se můžete podívat tady). A to si Iri si myslela, že narazíme na pár překážek: "Je asi trochu problém, že ten obrázek je obdélníkový ... na výšku. Myslíš, že i tak s tím něco půjde udělat? ... Jinak asi žádný zvláštní požadavky nemám a klidně bych na Tobě nechala nějaký návrh. Prokliky bych si pak představovala ... Ale nevím, jestli to vůbec půjde." No problem říkám. Rozsekáme, ořízneme, poskládáme, vymyslíme. Staniž se! A stalo se.Vzkaz odvážlivkyním minulým i současným, které svěřily své drahocenné, čtivé a vtipné blogy do mých rukou - díky, že jste mi daly příležitost odtrhnout se od dřezu a plotny, a podílet se na něčem, co mi dává mnohem větší smysl;)
ajlavjůól!

18 komentářů:

 1. to je tak fajn, když někoho baví to co umí a ještě má pro to cit, taky by mě bavilo přetvářet a promýšlet weby, ale závorky a lomítka jsou pro mě španělská vesnice... tak radši zůstávám u hlíny ;-)

  ale přes pár návodů jak vylepšit blog už jsem se taky prokousala (třeba mi udělalo strašnou radost, když jsem přišla na to, jak se zbavit rámečků u fotek, taky jsem si přidala "you might also like" ale už se mi nepodařilo změnit ten nápis na češtinu :-)

  neplánuješ udělat nějakou sekci s radami, jak vylepšit blog?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lenko, ještě toho spoustu neumím. Ale asi je to obráceně - že něco málo umím, protože mě to baví. Jsem samouk a neživím se tím:)

   Nad sekcí rad jsem přemýšlela, ale nechci být chytrá jak rádio a nevím, jestli by to někoho zajímalo, tak jsem se do toho ještě nepustila. Ale jednou to asi přijde:)

   Linkwithin - text se dá změnit v kódu, který jsi na stránku vložila jako gadget. Přidá se jeden řádek se scriptem. V komentáři není dost místa to popisovat, ale našla jsem návod http://helplogger.blogspot.com/2014/02/customize-linkwithin-gadget-related-posts-gadget.html. Doufám, že to pomůže, jinak mi klidně napiš, ráda poradím aspoň emailem.

   Vymazat
 2. jé, díky moc, Kláro, zkusím se do toho kódu ponořit!

  jinak bych to vůbec nebrala jako nějaké poučování či šalamounování, oceňuji když někdo poskytne svoje zkušenosti a poznatky ostatním, baví mě si drobné úpravy dělat sama, ale bez návodu jsem na to krátká... myslím, že je to díra v českém blogerství!

  určitě máš ve mně první potenciální čtenářku sekce DIYblog! ;-)

  OdpovědětVymazat
 3. Tak to je něco, co mě tak trochu obchází a hlavně moc neba. Jak se v něčem takovém začnu šťourat, skončí to vždycky nočním sezením u PC, abych to vrátila do původní podoby :-) Jsi šikovná! Taky bych potřebovala vlastní doménu, ale já to potřebuju navíc skloubit s přesměrování starého názvu na nový a tak to pořád odkládám, protože je to moje noční můra a bojím se, že toho chci najednou moc. Takže tuhle mravenčí práci obdivuji. Takže kdybys měla chuť se mi v tom podrápat, ráda si Tvoje služby zaplatím.

  OdpovědětVymazat
 4. Krásne prerobené blogy! S citom. Toto je aj moja zamilovaná téma, môcť a naučiť sa (stále sa učím) meniť si vzhľad blogu podľa vlastného ja. Blogger to inak ako cez úpravu html kódu ani veľmi neumožňuje. O to viac oceňujem nápaditý vizuál všetkých upravených blogov.

  OdpovědětVymazat
 5. Prihováram sa ešte za jednu malú úpravu - blogy, ktoré prešli rukou Kláry J., by mohli mať dolu v päte (footer, priradenie, sekcia pre copyright ... ako kto chce) zmienku o tom, že autorom šablóny (template, vizuálu ... ako kto chce) je práve ona. Prípadný preklik na jej web by bol pekným poďakovaním.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je dobry napad, zapracuju ho do blogu. Diky za nej.

   Vymazat
 6. Jak jsem psala na blogu, diky Tobe se mi splnil sen, a kdybych neco umela tak jako Ty, hned Ti to s radosti oplatim:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A jeste jsem chtela napsat, ze bylo super spolupracovat s nekym, koho to takhle bavi a tesi. Prala bych si to zazivat casteji:)

   Vymazat
  2. Aby mě to netěšilo, když pak vidím, jakou všichni mají radost. To je ta nejlepší odměna:)

   Vymazat
 7. Ahoj Klári, blogy jsi upravila krásně, moc se mi líbí! Obdivuji, že v těch složitých kódech vyznáš :))
  Chtěla bych Tě poprosit o radu s Linkwithin, podle odkazu, co jsi přidávala se mi podařilo změnit nadpis, chtěla bych ale ještě odstranit rámeček u fotek a tu dělící linku, ale když do šablony vložím text z odkazu, tak se mi to celé rozhodí a nedaří se dostat do nějaké hezké podoby...nemáš na to nějaký jednoduchý trik? Moc děkuji a ať se daří! :)) Evi

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Evi, já už nepoužívám linkwithin (mám jiný), tak to nemůžu přímo vyzkoušet. A taky každá stránka může reagovat trochu jinak. Ale zkus do kódu přidat:
   .linkwithin_link_0 {border:none;} - to by mělo odstranit dělící linku
   a
   .linkwithin_img_0 {border: none !important;} - to by mělo odstranit rámeček kolem fotek

   v html to vlož do skin, třeba někde na konci před /b:skin

   Dej vědět, jestli to fungovalo.

   Vymazat
  2. Klári, moc děkuji za pomoc, rámeček zmizel, linka sice zůstala, ale nevadí, ten rámeček mi tam vadil více :)) Ještě koukám, že rámečky zmizely jen u prvního příspěvku na titulní straně, u ostatních pořád jsou...no dělá si to, co chce ten linkwithin. :))

   Vymazat
  3. Evi, už to vidím. Linkwithin počítá postupně každý svůj prvek na stránce - nakopíruj
   .linkwithin_img_0 {border: none !important;}
   ještě 6x a postupně u každého vyměň nulu za 1, 2, 3 ... 6 (protože máš nastaveno na stránce zobrazování 7 příspěvků, což je 0-6) - na stránce konkrétního příspěvku je linkwithin jen jednou, takže můžeš vidět, že tam je to v pořádku už teď

   dělící čára - místo toho druhého kódu zkus dát
   .linkwithin_posts a {
   border:none
   }

   snad už to zabere:)

   Vymazat
  4. Klári, ty jsi skvělá, opravdu! :)) Už všechno funguje jak má, žádné linky ani rámečky, moc moc moc ti děkuji! :))

   Vymazat
  5. Uff, to jsem moc ráda, že se povedlo. Není zač, kdykoli.

   Vymazat

Díky za váš komentář.

Thanks for your comment.