Paper FiftyThree
FiftyThree
Jak jsem si tak tvořila seznam pro DEJ MI DÁREK, napadlo mě, že bych si mohla nějaké to přání splnit. A splnila jsem si hned dvě. Vlastně tři. To třetí ale v seznamu nenajdete, to si plním právě teď. Už delší dobu totiž přemýšlím, že si tu na blogu zavedu novou rubriku, ve které vám budu představovat aplikace pro iPad a/nebo iPhone, které mi připadají zajímavé a souvisí s tím, o čem tenhle blog je - bydlení, design, kreativita, krásno. Já vím, já vím, bude to trochu diskriminační a majitelé jiných pohyblivých zařízení přijdou zkrátka, ale bude to jen občas. 

První, kterou vám představím, se objevila právě na mém dejmidárkovském seznamu. Jmenuje se Paper by FiftyThree a je s ní zábava náramná. Tedy pokud kreslení a čmárání za zábavu považujete. A to zas já jo.

Paper by FiftyThree
- pro iOS verze 7.0 a vyšší, (pouze pro iPad)
- kreslení, psaní, kreativita
- zdarma s jedním kreslícím nástrojem a 28 barvami (další 3 nástroje a možnost namixovat jakoukoli barvu lze dokoupit v aplikaci)
- funguje s prsty, jakýmkoli stylusem pro dotykové displeje nebo stylusem Pencil by FiftyThree (který je pro aplikaci navržený)

Co se mi líbí:
- krásné zpracování a příjemné používání
- možnost uživatelů tvořit společně v Mix(u)
- webová galerie madewithpaper.fiftythree.com, kde kdokoli může brouzdat, inspirovat se a nevěřícně kroutit hlavou, jak jsou jiní šikovní
A tak jsem začala. Prstem a obyčejným stylusem. Vy, kteří kreslit opravdu umíte, buďte shovívaví, prosím. (Vždyť mi nejednou hrozila dvojka z výtvarné výchovy:)

drawings | designinwhite

Ale jsem optimista. Věřím, že cvičení dělá mistra. A správný nástroj taky! A proto jsem si začerstva splnila druhé přání se seznamu - chytrou tužku Pencil, taky od FiftyThree. Protože ta si s Paper aplikací nejlíp rozumí a otevírá nové možnosti. Už se těším, až ji pořádně vyzkouším.

Pencil FiftyThree
Třeba z toho jednou něco bude. Třeba ze mě jednou něco bude :D

8 komentářů:

 1. tak to je super, prej začátečník, tssss... nainstaluji na mužův ipad a uvidíme... nemají tam taky ke stažení nějaký omalovánky pro začátečníky? super nápad s touhle rubrikou, jsi originální! ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Právě ten jejich Mix můžou být takový omalovánky, si stáhneš kresbu někoho jiného a jedeš:) Jóó originalita, samý blbosti mě napadají, místo abych šla mejt vokna:D

   Vymazat
  2. no super!

   okna počkaj... v mém případě už čekají asi rok, takže no stress ;-)

   Vymazat
 2. Ohromilo mě to už v Tvém seznamu a teď jsem paf i z Tvého umu, jsou to moc krásný obrázky, fakt koukám! A ta nová rubrika je moc bezva nápad. Těším se na ni.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, Iri. Řekněme to takhle, mám se ještě dost co učit ;)

   Vymazat
 3. I ja se tesim jako vlastnik iphone na novy apzajimavy aplikace!

  OdpovědětVymazat
 4. Já iphone nemám a když jsem na chvíli zvažovala jeho nákup, protože moje HTC začíná vypovídat službu, nakonec jsem usoudila, že asi nevyužiju a raději zainvestuju do objektivu. Ale tahle aplikace vypadá dobře a navíc krásně kreslíš!

  OdpovědětVymazat

Díky za váš komentář.

Thanks for your comment.