S dalším lumprtem, který jsme si přivezli, to nebylo vůbec jednoduché. 

Od začátku jsem měla představu, že pod oknem by mělo být něco výraznějšího. A jak už to tak bývá v malých prostorech, tak i výrazně užitečného. A protože kuchyň je tu prťavá a neprakticky řešená, netrvalo dlouho a bylo jasné, že to "něco pod oknem" by mělo sloužit jako rozšíření sousedního kuchyňského koutu. 

Představa, jak by to "něco" mělo vypadat, se v čase měnila, ale pak jsem na to kápla. Komoda z rodu lumprtů, s mramorovou deskou, nepříliš zdobená a ideálních rozměrů. A teď to "něco" najděte v bazaru! Nemožné se ale stalo skutkem a já ji asi tak před rokem a půl objevila. Na stránkách bazaru Lučický mlýn. Jak jsem ji chudinku zuboženou a špatně nafocenou uviděla, bylo jasné, že jen ona to může být.

Foto: Lučický mlýn

Jenže jsme jeli do ČR poprvé a zajet do Lučického mlýna jsme nestihli. Pak po druhé, potřetí, a zas nic. A já ji jen chodila na stránky pozorovat a čekala, kdy mi ji někdo vyfoukne. Věřte nebo ne, nestalo se. Proto letos na jaře jsem si řekla, že bude moje stůj co stůj. A stalo se. 

Před převozem jsem ji ještě stihla na zahradě pořádně vydrbat octovou vodou, odstranit úchytky, které jí neslušely, vycídit okované nohy a trošku naleštit. A jelo se.

Pak už byl čas na vylepšování. Samozřejmě mi hlavou běhaly nápady na natření černou tabulovou barvou, pak zas spíš něco do zelena. Nakonec se mi ale zalíbila jak je a dočkala se tedy jen úprav drobných kosmetických, resp. ještě dočká.


První na řadě byly samozřejmě úchytky, protože jsem nehodlala v žádném případě použít ty stávající. Ty pravé jsme našla v Nizozemí v obchodě Praxis. Ani malé, ani velké. Ani moderní, ani příliš retro. A s mosazným okováním noh si dobře rozumí.

Teď ji ještě čeká vytmelení nějakého toho šrámu a mnoha dírek po úchytkách, kterých za svůj život měla požehnaně. Ale i tak se má čile k světu a schová toho opravdu hodně. V jednom šuplíku káva a čajová udělátka, v druhém jak vojáci vyrovnané hrnky. Dole pak všechno, co se jinam nevešlo - utěrky, pečící formy, mlýnek na kávu třeba. A nesmí chybět tajná krabice na sladkosti pro A. - však si to zaslouží už jen za to, že mi mé komodové přání splnil, i když tahle lumprt-krasavice pro něj rozhodně nebyla láskou na první pohled.


Děkovná cedulka za nákup obrázků u Sandry Juto jako by byla pro naše snídaňovo-čajovo-kávové centrum dělaná. 


Jenom jedno bych jí vytkla, že není moc fotogenická. Ve skutečnosti je mnohem větší fešanda!

Tak co to bude, vážení? Káva, čaj nebo čerstvě vymačkaný džus?

21 komentářů:

 1. Tak já bych řekla, že fotogenická tedy opravdu je. To je parádní kousek! A poprosím si teda šálek kávy, děkuji :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, ve skutečnosti vypadá líp. A taky focení proti oknu a když je zataženo jí na fotkách nepřidává. Ale děkujeme obě:) A že to bude bezkofeinová?

   Vymazat
 2. Klári, tomu se říká osud ...,. prostě tam na tebe čekala !!!! Je nádherná a v tvé kuchyni jí to moc sluší !!!!! Marki

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marki, načekala se, to je fakt. A já taky:) Ona ta místnost je vlastně obýváko-pracovno-kuchyňský kout, tak je to aspoň takový logický předěl. Hezky a funkčně, moto mé:D

   Vymazat
 3. Je absolutne perfektna... A ja sai prosim kavu z tych dvoch kapsul, co maju nejake pruhy. Nepoznam, nejaka limitovka?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jj, limitovaná z jara - vítěz hlasování, s kořením Tchai. Ale nijak zvlášť nenadchla, tak ještě pár kapslí zbylo. Teď je ale nová limitovaná Cubania, síla! Stupeň 13 z 10 :D A to já můžu.

   Vymazat
  2. hej, musím do Prahy na nákup...už sa na ňu chystám....

   Vymazat
 4. Vypadá božsky...a ta deska mramorová, to je přímo luxusní fajnovost. Tak jsi mě zase nakopla, že i když mám ještě jednoho nedodělanýho lumprta v garáži, tak mi hlavou běží, že přece jenom tu krásnou skříň, co čeká na chalupě, že ji přece jenom, holku zuboženou, že ji přivezu a dám dokupy...ona má takové krásné černé lemování...och:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jasně! Do toho, do toho! (ať nejsem Chlubička Chlubivá sama:)

   Vymazat
 5. Krása. Chtěla bych mít takové oko.

  OdpovědětVymazat
 6. Je dokonalá!!! A celý raňajkový kútik tiež.

  OdpovědětVymazat
 7. Nádherná.....a vůbec je to u vás hezký....tleskám!

  OdpovědětVymazat
 8. Parádní koutek a velmi praktický , moc se mi líbí :).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na praktičnost se nesmí zapomínat, to je jasný! Díky

   Vymazat
 9. Je to krása, moc jí to u vás sluší! :))

  OdpovědětVymazat
 10. Já bysem si prosila kafe, jestli se v snídaňovém koutku může žebrat i o půl čtvrté odpo ...

  A ještě bych se prosím chtěla zeptat, co mám udělat proto, abych se stala tvojí kamarádkou, co si ji můžeš pozvat i domů, protože mě se zdá, že u vás by se mi sakra líbilo!!! ... :o)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je jednoduchý. Sbal pidimužíky a připlachtěte. Už stavím na kávu a na terase vyhlížím letadlo:D

   Vymazat

Díky za váš komentář.

Thanks for your comment.