Víte, jak jsem psala, že předchozí týden bude ve znamení přehlídek designu? Tak ne, mám pocit, že jsem ho celý prospala. Zákeřný chřipkový bacil mě bacil. V sobotu bylo líp, tak jsme vyjeli aspoň kouknout na Dutch Design Week do Eindhovenu. To už je každoroční tradice (na loňskou návštěvu se můžete podívat tady).

Byla to ale hra v oslabení, stihli jsme jen část toho, co jsem si plánovala. Ale i tak to stálo za to. Protože ve staré Philips továrně, která se stala sídlem, dílnou, showroomem a prodejnou Pieta Hein Eeka, to vždycky stojí za to. Chcete si ji projít se mnou?


Pietova letošní novinka - stoličky Plywood Print Stool s potiskem obrazů starých mistrů, ve spolupráci s Rijksmuseum Amsterdam, pro značku NLXL.


Piet a kolegové designéři jsou mistry recyklace! Nové užití najdou pro použité dřevo, kov, látky, ...

... i plasty. Lustry upletené z PET lahví nemají chybu. Horní část lahví zachovaná, spodní rozřezaná na proužky a propletená. To je nápad!Moje favoritka - kuchyň. Spodek původně asi dílenský ponk, pracovní deska z moderního kompozitního materiálu. S kolečky pro mobilitu.

V prodejně s výběrem designových kousků nejen z Pietovy dílny, jejichž výběr klade důraz na obnovitelnost zdrojů a životní prostředí, bych mohla strávit několik dní.
Jednou jsme ale odejít museli:) Dutch Design Week není samozřejmě jen Piet Hein Eek, a tak vás pozvu do Eindhovenu na malou procházku ještě jednou.

8 komentářů:

 1. Má cenu psát, že je to úžasný? I jen ten malej drobek z toho všeho...ti závidím, že to máš za kopcem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nezáviď:) a přijeď, Piet má otevřeno celoročně.

   Vymazat
 2. Vypadá to skvěle! Těším se na další díl :))

  OdpovědětVymazat
 3. Odpovědi
  1. Po Philipsu tam takových zůstalo hodně. Mně se líbí, jak to dokázali využít, Vysočany by si z toho mohly vzít příklad:)

   Vymazat
 4. Pani, dííííkýýýý! Krásné to bylo! Přečtu (a prohlídnu) si to ještě stokrát! :*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. mám tedy čekat nový rekord v zobrazení stránek? :D

   Vymazat

Díky za váš komentář.

Thanks for your comment.