apartment_hague_vtwonen

Interiér, který je mi opravdu hodně sympatický svou celkovou atmosférou. Nepozoruju pod lupou detaily, i když některé se mi taky dost líbí. Jednoduše fotky na sebe nechávám působit. A je to příjemné působení.

O to víc, že je to bydlení v podnájmu. Je pro mě takové uchopitelné, pochopitelné. Reálné. Když člověk bydlí v podnájmu, tak musí přemýšlet jinak, totiž. A mně se moc líbí, jak přemýšleli Jelle a Theo-Bert, kteří v tomhle podnájmu v Haagu bydlí.

apartment_hague_vtwonen

Nějaké ty detaily přeci jen vypíchnu. Originální štuky, prkenná podlaha nebo mix židlí jsou oblíbená klasika, nad kterou ukápne nejedna slina. Našla jsem tu ale i pár "ztřeštěností", které mám už nějakou tu dobu na svém pomyslném seznamu "rádabychtoněkdeněkdyuplatnilaalepámbuvíjestliktomuněkdybudepříležitost". Tak třeba dřevěný dílenský ponk coby pracovní plocha v kuchyni, to je můj osobní favorit. Nebo černá knihovna časopisovna umístěná v bílém rámu, co zbyl po dveřích. I svítidlo oběšencovo, jak jsem si pro sebe nazvala žárovku s kabelem uvězněným v lanu.

apartment_hague_vtwonen

Art, to je ovšem kapitola sama o sobě. (Taky vám připadá, že český výraz umění zní tak vážně, důležitě a složitě?) Prostě všechny ty plakáty, fotky, plátna nebo grafiky, které dodávají interiéru osobitou tvář. Obří stará fotografie ozvláštněná string artem je hodně zajímavá!

apartment_hague_vtwonen

Líbí? Pak můžete kouknout i na další fotky tady.

Zdroj: VTWONEN říjen 2014
Foto: Jansje Klazinga

10 komentářů:

 1. Hrozně se mi líbí, jak jsi napsala "nechávám působit". Protože já to tak často taky mám. Nestojím si každou věcí v interiéru, který najdu, ale jako celek je to úchvatné a to je důležité. Nádherný byt to je! Co myslíš, že by na nás řekli, kdybychom jim s kuframa v rukách stáli na rohožce??? :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Olí, nevím, zkusíme to? Když řekneš, tak kufr mám zbalený za pár minut:)

   Vymazat
 2. Líbí se mi, moc. Akorát by mi doma neprošel ten výklenek (na krb?), kde je strčený sporák. Tam by se můj muž nevešel. Ale co, obyvatelé asi doma víc čtou časopisy než vařej. Stejně jako já.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lucie, tak tomu úplně rozumím! To by bylo nízké i na mě. Přesto bych se pro takový podnájem klidně obětovala - ale mám taky jen 170. Sandwich se sýrem nebo nejoblíbenější salát z Albert Heijn by to jistil, když by bylo nejhůř :)

   Vymazat
 3. Jo ty plakáty jsou moc zajímavý. Kde se takové najdou si pořád říkám :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, že jo? Řekla bych ale, že taková sbírka chce trpělivost, to se totiž v sámošce s nábytkem nenajde.

   Vymazat
 4. Zda bych mohla mít na stěnách černou a tolik šedé, nevím, ale zbytek super. Jen sporák bych trochu změnila, že my vaříme, ale jinak ano a v Haagu, kde jsem nějaký ten čas strávila a mám ráda, tak to je jasné. :-) Sbalená bych byla taky velmi rychle. :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Přidávám se k zájezdu! :)) Mně se nejvíc líbí ty konferenční stolky, ty bych chtěla. Moc! Evi

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdyžtak se představíme jako Hujerovic. Jen doufám, že nás nevyprovodí nějakým tím metelesku blesku!

   Vymazat

Díky za váš komentář.

Thanks for your comment.