Malé radosti. Takové, které potěší. Prchavé okamžiky. Pocity. Dojmy. Milé. Příjemné. Takové si chci zachytit. Uložit do paměti, své i digitální. Můj malý projekt. "Projekty" máme tendenci začínat s novým rokem. I mě to napadlo. Ale proč? Proč to odkládat?

1. S Olívkou jsme se měly vidět. Nevyšlo to (tentokrát). Tak posloužila pošta a těsně před odjezdem z Prahy mi přistály ve schránce. První dvě čísla. Nové proměny Bydlení. Nový počin. Dobrý počin. Český časopis je pro mě vzácnost, víme?

2. Trojku, tu už jsem ale prošvihla. Milá Rosa mi o tom napsala a obratem foto poslala, že o designinwhite blogu napsali. Radost. Radost, že si v Nových proměnách Bydlení všímají blogů. Radost, že se tady Zuzaně Bernasovské líbí. Děkuju.

3. Doplnění zásob Kusmi Tea. Ta vůně. Ta chuť.

4. Termoska Stelton není novinka, pár let už si užívám jejího jednoduchého tvaru a geniálně jednoduchého uzavírátka/nalévátka. Ale jak se naše čajové chutě tříbily, louhování sypaných čajů byla otrava - nejdřív vylouhovat v konvičce s cedníkem, pak přelít do termosky, pak to všechno umýt:) Vyřešilo to padnoucí Stelton sítko. Opět jednoduché. A ladí. Žádný krok pro lidstvo, velký krok pro naše (pod)zimní čajování:)

5/6. Nemohla jsem se jí dočkat. V říjnu vyšla. Nová kniha Ilse Crawford A Frame for Life. Nejradši bych si podtrhala každou větu. Určitě o ní ještě uslyšíte. Nejen obsah je zážitek. Vázáno v látce, příjemné do ruky. A uvědomila jsem si, jaká je dneska záložka v knize výjimka.

Jaké malé radosti potkaly vás?

6 komentářů:

 1. Ty jsi moje radost! Fakt. To byla první věta, která mě napadla, když jsem dočetla. :) Díky za tipy na knížky, za hezké příspěvky a krásné fotky, za Tvé stylové pití čaje! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já mám radost, že máš radost, a všichni dohromady máme moc radosti;) A tak to má být, že jo?

   Vymazat
 2. Balíček s vlnami a můj první pletený výrobek :D. A až vykoukne sluníčko, tk ho i nafotím na blog ;).
  Krásné inspirace, knížky tohoto typu mohu ve velkým.

  Martin

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vlastní výrobek, to je radost největší! Ať už rychle vykoukne, abych k tobě mohla nakouknout:)
   Moje máma pletla a plete hodně, tak jsem to v dětství trochu pochytila. Ale neměla jsem trpělivost. Tedy, na pletení samotné ano, ale vždycky jsem chtěla rychle vyzkoušet nové vzory a barvy, a tak jsem pletla každou ponožku jinou:D

   Vymazat
 3. Samé krásné radosti tě potkaly:-) Ty moje nejsou tak fotogenické, já nejraději potkávám svou dobrou náladu a sluníčkový den a bytosti laskavé. Měj se krásně, úplně nejvíc, co to jde:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Však jo, ty nejlepší "věci" jsou foťákem nezachytitelné. Ale víš co? Věci jsou jen věci, někdy prostředek, mě ale víc baví ta atmosféra, prožitek, zážitek, než jejich vlastnění:)

   Vymazat

Díky za váš komentář.

Thanks for your comment.