Když přijde na fotky interiérů, snad nic mě nebaví víc, než ty typu x-krát jinak. Jak stačí málo a celé vnímání interiéru se změní. Výmalba, textil, struktury, tvary.

A švédské makléřské společnosti Fastighetsbyrån se v tomhle ohledu povedl husarský kousek. Jeden byt k prodeji, 3 různí stylisté. 

Mikael Beckman (1) nechal hodně prostoru bílé, kterou doplnil výraznými barvami a vzory, hlavně díky textilu od Svenskt Tenn. Pokud se dá říct, že nějaká barva mírně převládá, pak je to zelená, která si dost rozumí s mosaznými prvky. Celkově interiér vyznívá poměrně klasicky.

To Hans Blomquist (2) se svezl na přírodní až lehce surové vlně - ostatně, i jeho knihy naznačují, že k takovému stylu interiéru má nejblíž.

Tina Hellberg (3) byt pojala v moderním jednoduchém stylu, který je (nejen) v severským zemích tak oblíbený. Graficky přísné linie jsou zjemněné dřevěnými prvky, Eamsovic retromodernostmi, v ložnici pudrově růžovou na textilu a "vodovkové" tapetě.

Obývací pokoj


Krb v obývacím pokoji a kuchyň


Ložnice


Koupelna


Další fotky najdete tady.

A samozřejmě se neubráním myšlence, jak bych asi (čistě hypoteticky a amatérsky) pojala tenhle byt já? Viděla bych to  někde mezi hravě barevnou jedničkou a moderně pojatou trojkou. Dvojka působí hodně příjemně a lidsky,  ale dovedla bych si ji představit spíš v dřevostavbě nebo postarším kamenném domě někde uprostřed přírody. Do centra metropole mi sedí něco víc městského.

Přemýšlíte taky někdy nad tím, jak byste zařídili interiér, který vidíte na fotce? Jak byste si s tímhle pohráli vy? Který styl je vám nejbližší?

4 komentáře:

 1. Ten třetí styl mi je asi nejblíž barevně i materiálově. Na té první fotce se mi strašně líbí ta skříňka. Ale i ta černá má něco do sebe, ale pro ni bych se asi nakonec nerozhodla, maximálně jen v malém měřítku :).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ona by to prý měla být tmavě šedá, ale stejně nevím, jak by to na mě působilo dlouhodobě. A ještě v severské zemi. Ale o to tam asi nešlo, o nějakou dlouhodobost, nakonec je to realitka :)

   Vymazat
 2. Jak je všechno bílé, tak bych měla strach, že to hnedka umažu (a bílá je teď hodně v módě že?).. spíš se přikláním ke tmavší kombinaci. Ta má něco do sebe.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Terezo, to já nevím, jestli se dá říct, že je v módě. Já ji měla ráda vždycky, jako základ, a protože dokáže všechno rozzářit, zesvětlit, vytvořit rámec pro další barvy. A nikdy jsem si nevšimla, že by se bílá špinila víc, jakože by za to mohla ta bílá. Spíš záleží na materiálu, jaký druh umazání hrozí a na tom, jak se to pak udržuje:) Třeba bílou sedačku jedině prací, to zas jo.

   Vymazat

Díky za váš komentář.

Thanks for your comment.