Začátek 2015 je docela svižný, to vám povím. Lecos se událo, lecos se snad brzy uděje (aspoň si to tedy moc přeju).

OringleHned na začátku ledna, vlastně už na konci prosince, se mě zeptala jedna moc talentovaná ilustrátorka Petra alias Oringle, jestli bych jí nepomohla s designem blogu. Jakože je na začátku nové cesty a tak že by si přála nový ohoz pro svůj blog. A co já na to? Dycinky! Však už jsem vám psala, jak strašlivě moc mě to baví. Dva týdny intenzivní korespondence, vymýšlení, navrhování, kódování. Ladění a cizelování. Každičkému detailu totiž musí být věnovaná pozornost, to by jinak nešlo. Ale vyloupnul se, jen co je pravda. Úplně svou majitelku vystihuje. Ano, celá Oringle to je - kdo ji a její tvorbu znáte, tak ji v tom určitě poznáte. Kdo ji neznáte, tak k ní na blog a do portfolia třeba nakoukněte.

Dej mi dárek
Možná si pamatujete, jak jsem si vytvořila kolekci na Dej mi dárek. Protože si myslím, že je to super nápad. Milé místo, kde se dají sbírat přání. Jednoduše si tam uložíte obrázky toho, co si přejete. A já vážně věřím, že když si něco moc přejete, tak se to i splní. A když se to nesplní nebo ne hned, tak pořád je i samotné "sbírání" dost velká zábava. A zábavu já ráda. A zábava je i soutěž, kterou na Dej mi dárek vymysleli. Rádi by totiž zjistili, která loňská kolekce je ta nej. Pokud si myslíte, že je to ta moje kolekce, tak jí můžete hlas dát tady. A nebo úplně jiné kolekci, která se vám líbí - však já taky hlasovala pro jinou :). Ale už na to máte jen pár dní, do 15. února. Hlasovat můžete tak, že se na Dej mi dárek přihlásíte (pokud jste tam poprvé, tak se nejdřív musíte zaregistrovat) a pak u té kolekce napíšete komentář. Jednoduché! A když prostřednictvím komentáře budete hlasovat, vyplatí se u toho být i trochu vtipný - 3 nejvtipnější komentáře totiž něco vyhrají. O co se hraje zjistíte snadno tady.

Ale víte co? Já o tom nepíšu jen proto, že jsem to tak trochu slíbila. Píšu o tom hlavně proto, že jsem se hrozně ráda na svoji kolekci zase podívala a zjistila, že se mi toho už vlastně docela dost splnilo. Jak já musela být hodná:D Něco je fakt velké sousto a možná se nesplní nikdy, někdy se to splnilo v trochu jiné podobě - například místo Artek stoliček mám štokrlátka z IKEA a Paříž na mě taky teprve čeká. Tak mi zatím A. přivezl ze služební cesty kus Paříže domů - v podobě těch zmiňovaných makronek. A to se přeci počítá, ne?

Byt
Taky jsem mezi svými přáními měla jedno "velké", ba přímo obrovské. Že bych moc ráda, abychom našli nový podnájem a přestěhovali se. Do města. Do trošku většího, s aspoň trošku větší kuchyní. Do hezčího, tak to rozhodně! A my se konečně dohodli se, že od nového roku začnu hledat. Jako opravdu hledat, protože cvičně nabídky pozoruju už doby, kdy mě tahle skoro hříšná myšlenka na přesun napadla poprvé:) Ale ono to není jen tak. Určitě to znáte, když se o něco do hloubky zajímáte, tak všechno víc promýšlíte a jen tak něco vás neošálí. Za ty skoro tři roky bych na prstech jedné ruky mohla spočítat nabídky, které mě vážně zaujaly.

Ale ono to chce čas a hlavně klíííd, což mi teď zrovna moc nejde. Zvlášť od té doby, co jsem asi před 2 týdny kápla na ten "pravý"! Potíž je v tom, že je to ten "pravý" i pro extrémně velké množství dalších zájemců. Na hromadné prohlídce, na které jsem byla minulý týden, to vypadalo jako v mraveništi, skoro jsme se tam všichni nevešli. Tudíž šance, že si majitelé za budoucí nájemníky vyberou zrovna nás, je úplně titěrná. A přitom já už se nemůžu dočkat, až začnu zase sbírat inspiraci a pak ji (se) realizovat. Ale ne, musím si počkat na verdikt. Takže zatím pššt, ať to nezakřiknu. Nejsem nijak zvlášť pověrčivá, ale nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko. Hodně daleko.

Němčina
V otázce bytu si tedy můžu zatím jen přát a doufat. Ale s přáními a doufáním se člověk nijak zvlášť neposune, někdy je taky potřeba se do něčeho opřít. A to je taky to, co jsme udělali v jiné oblasti, která nás dost pálí oba - v němčině. Biflovat se doma nějaká slovíčka je jedna věc, to se do toho jednou za čas oba vrhneme, ale moc dlouho to nevydržíme. Zvlášť, když já nemám k praktickému procvičování zrovna moc příležitostí a A. zase nemá v práci čas se zdržovat nesmělými pokusy o vyjádření v němčině. Takže jinak - od ledna chodíme na němčinu! A je to hnedle lepší. Ne, že bychom přes noc šprechtili jak o život, ale malé úspěchy, krůček po krůčku, a ono to půjde. Možná, že až si k nám příště sousedka přijde vyzvednout balíček, tak už nebudu jen civět a hloupě se usmívat. Možná, že už jí i něco milého odpovím. To bych si totiž moc přála.

Není toho zase tak málo, na to že je teprve začátek roku, co myslíte?

15 komentářů:

 1. Jsem ráda za novinky :). Pěkný nový rok :D
  Martina

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem ráda, že jsi zase přišla, i když jsem si s tím prvním 2015 příspěvkem dala takhle na čas:) Snad už tu teď bude víc živo, napsat po dlouhé době nový příspěvek je vždycky nejtěžší:)
   A díky, tobě taky!

   Vymazat
 2. Blogový vzhled si Ti (vám) vážně moc povedl. A gratuluji ke změnám! To docházení do výuky docela závidím, já si naposledy vzala soukromé hodiny, když mě hořela koudel u zadku, jak se říká. Jenže dokud V nebude navštěvovat předškolní zařízení, nemám šanci. A těším se právě na září, kdy jsem si to slíbila, že zase začnu chodit do angličtiny a možná opráším i španělštinu. Jenže recept na to, jak zvládat všechno, zatím nemám :-) S bytem držím samozřejmě pěsti!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Báro, děkujeme:)
   Jj, už jsem si připadala dost hloupě, že jsme se do němčiny ještě pořádně nepustili. Dala jsem si rychlokurz loni v Praze, na úvod dobrý, ale po návratu zase nic. Za těch pár hodin (i když intenzívních) člověk opravdu mluvit nezačne, takže je tak strašně pohodlný v běžném hovoru radši sklouznout do angličtiny, když se i protistrana občas/často chytá. Tady kurz je spíš v pomalejším tempu, ale snad se mi to tak do hlavy "vpeče" líp a navždy:)
   S bytem to bude určitě ještě na dlouhé lokte, moc velké naděje si teď nedělám, ale za držení pěstí moc děkuju - třeba to pomůže:D

   Vymazat
  2. Myslím, že učit se cizí jazyk "venku" má rozhodně něco do sebe! A taky jsem si konečně udělala registraci na Dej mi dárek, abych ti mohla dát hlas! Ostuda, že? Když mi loni v létě Iri nabídla, abych sestavila vlastní kolekci, moc se mi do toho nechtělo, nebyl ten správný čas, ale teď byl aspoň důvod :-)

   Vymazat
  3. No určitě! Ale zase tady mám nějak větší vnitřní blok, jakože ta koudel, o které jsi psala, a že už bych dávno měla mluvit, jenže to se pak sekám nějak víc. Ale ono to půjde, časem. Holt to nebude jako mávnutím kouzelného proutku:)

   Vymazat
  4. A abych nezapomněla - díky za hlas:)

   Vymazat
 3. Krásné čtení. Přeji splnění dalších přání, hlavně ten správný byt. Nového vzhledu U Oringle jsem si všimla a je super.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Olive, moc děkuju. Nakročeno je, tak teď už jen kapánek toho štěstí. A myslím, že se to týká úplně všeho, o čem jsem psala:)

   Vymazat
 4. Klári, já se z webu raduju každý den! Strašně moc mě to "nakoplo" a už teď mi to přineslo několik krásných nabídek... Přeji Ti, aby Ti i Tvá přání vyšla, hlavně ten byt, protože se sobecky těším na reporty ze zařizování:-). (A taky se nedočkavě těším na to děkovné zadání!:-). P.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Petro, to tak strašně ráda slyším. A moc ti držím palce!
   Pošlu! Ostuda jsem, já vím:) Ale hezky jedno po druhém, jinak se z těch restů nevybabřu:)

   Vymazat
 5. Klári, krásná přání, ať se Ti splní! Všechna! A hlavně ten byt, to by byla paráda! :)
  Krásný den! Evi

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evi, to by byla! Ale radši si nedávám moc nadějí.

   Vymazat
 6. Nechces k clankom na blogu pisat aj par slov v nemcine na precvicenie? Mozno by si ziskala i nemecke publikum :-)
  /kaviareň/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Haha, tak daleko tedy nejsem a ještě dlouho nebudu:)

   Vymazat

Díky za váš komentář.

Thanks for your comment.