Čekání je u konce. V pátek konečně podepsaná smlouva na nový podnájem. Sláva. Zítra ho přebíráme, na pátek je objednaná stěhovací firma na obhlédnutí situace. Na konci dubna předběžně naplánované stěhování. Pak rychlé rozmístění nábytku v novém, aby se dalo nějak existovat. Přehlásit se na všech možných úřadech. A hezky zpátky do starého a dát to tu do pucu.

A potom teprve přijde čas na zabydlování. Obytné místnosti asi zatím zůstanou stranou (za 4 roky jsme toho, myslím, nashromáždili ažaž). No, možná ... semtam ... něco pro radost - však to znáte:D

Plánovaní se teď ale ubírá poněkud praktičtějším směrem. Tady v Německu totiž hodně často součástí pronajímaného bytu NENÍ kuchyň - skoro žádný cizinec to nechápe, Němci zase nechápou, co je na tom divného, tak se to vyrovná :). Samozřejmě se najdou byty, které se pronajímají jako komplet zařízené, a tam jakástakás kuchyň je, a občas se dá narazit i nezařízený byt s kuchyní. Ale jsou to spíš výjimky. Jsem ráda, že se mi před těmi skoro čtyřmi lety jednu takovou výjimku podařilo najít, i přesto, že vaření na litinových plotýnkách bylo spíš za trest, a malá, stará podstavná lednička vzadu mrazila i v chladící části, vepředu pro změnu chladila málo a jídlo se kazilo skoro před očima. Jako dočasné na začátek ideální, teď už je čas si polepšit. V provizoriu se nedá bydlet (a vařit) do nekonečna.

Jak už asi správně tušíte, v našem novém podnájmu žádná kuchyň není. A tak koukám, vybírám, studuju a vymýšlím (si). Jakým směrem se mé kuchyňské myšlenky právě ubírají?
Zatím ještě lehce různorodě, ale společné prvky by se tam vypozorovat daly, co myslíte?

Mám už dvě favoritky - představa se rýsuje někde mezi ... o tom zase příště. To už budeme vědět víc. Kuchyně sice nejsou součástí bytů, obklady na zdi ale JSOU! (Taky teď nechápavě kroutíte hlavou?) A ony mi ty moje plány dost hatí. Tak uvidíme, co by se s tím dalo udělat. Už zítra!
1 J. Ingerstedt 2 Dusty Deco / Sköna Hem  3 Dortraum 4 Livet Hemma / IKEA 5 Petra Bindel / Elle DecorationPelle Designs (via Apartment Therapy) 7 Refinery29 8 neznámý (pokud někdo ví, ráda doplním) 9 Agent Bauer / Camilla Krishnaswamy

16 komentářů:

 1. Gratuluji k novému bytu! A těším se moc, jak kuchyně nakonec dopadne! Podle inspiračních fotek to vypadá moc dobře :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evi, dík. Já jsem taky zvědavá, jak to dopadne :D

   Vymazat
 2. Skvělé, gratuluji a ať se dobře bydlí!

  OdpovědětVymazat
 3. Gratuluju moc k novém bydlení! Četla jsem plány na stěhování se zatajeným dechem, něco podobného mám v příštích letech v plánu. Hlavně ať "logistika" vyjde bez průtahů a krásně se Vám bydlí.
  Inspirace na kuchyň jsou úžasné, zrovna sháním inspirací plno, budu rekonstruovat :-)
  eM z http://dreamdecorcz.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, logistika ještě bude sranda:) Naštěstí máme kamarády, kteří rádi poradí a pomůžou - hlavně s němčinou!

   Vymazat
 4. Nejprve gratuluji a pak se těším na ty nově zařízené místnosti :-). A docela dost mě zaujalo to, že pronajímané byty nemají kuchyň. To si nájemníci berou z jednoho místa na druhé svou? To i přijde dost nepraktický, asi bych se řadila k těm cizincům co se diví :-))), ale na druhou stranu je to výhoda, že si to člověk může pořídit podle svého a nemusí žít s tím "co dům dá ". Ať to všechno klapne!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lucie, přesně tak, je to divný:) Často se kuchyně přeprodávají. Pokud se stihne najít nový nájemník než se odstěhuje ten starý. I z toho důvodu je tu dost obvyklé, že současní nájemníci radši nového hledají sami, aby si mohli dát podmínku odkoupení kuchyně, skříní atd. - majitelům je to totiž samozřejmě jedno:) Často si ale stěhují spotřebiče - ledničku skoro vždycky, ale někdy i vestavné spotřebiče - to je případ od případu. Taky dost záleží na tom, jakou kuchyň původní nájemník pořídil - přeprodat drahou značkovou kuchyň je vždycky těžší. Ale jak jsem psala, nejvíc na hlavu postavené mi přijde, že obklady jsou v kuchyni téměř vždycky - momentálně moje největší starost, protože k těm, co tam jsou, ladit a dokupovat kuchyni vážně nechci.

   Vymazat
 5. Gratuluji k novému bydlení. Myslím, že zařizování interiéru jsou velmi příjemné povinnosti. :))

  http://theblueberrymoments.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 6. Asi neskoro,ale predsa,aj ja gratulujem....a pripisujem svoju skúsenosť s kuchyňou...musela som si po rekonštrukcii domu poradiť sama a zvolila som samostatne stojaci kuch.nábytok z IKEA......a adresu na blog prepošlem..veľa zdaru pri budovaní nového domova !

  OdpovědětVymazat
 7. ...ak by ste chceli mrknúť k nám,aj na kuch.samostatné skrinky ..:)
  http://osblove.blogspot.sk/

  OdpovědětVymazat
 8. Krása! Tak se těším na novinky. To je fakt zvláštní že musíte investovat do kuchyně v pronájmu. A když se stěhují pryč tak se to finančně vyrovná nebo se kuchyni berou sebou?

  Já musím říct že ty bílé kachličky jsou v kuchyni nej. Bála jsem se sice údržby u bílého nábytku a kachliček ale žádný horor se nekoná. A skvěle ladí s nerezem a dřevem ;).

  Martina

  OdpovědětVymazat
 9. Možno to sťahovanie kuchýň núti starostlivejšie vyberať vybavenie kuchyne.Ja už by som dolné skrinky chcela zásadne len šuflíkové, nie s dvierkami.Niet nad prehľad. Nech sa vám podarí všetko zariadiť čo najlepšie.

  OdpovědětVymazat
 10. Krásná inspirace do kuchyně.

  OdpovědětVymazat

Díky za váš komentář.

Thanks for your comment.